Naga MarketswawelWawel odnotował 0,49 mln zł jednostkowej straty netto II kw. 2020 r. wobec 1,58 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Wawel podsumowuje wyniki finansowe

Zysk operacyjny wyniósł 0,09 mln zł wobec 0,72 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 73,77 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 97,75 mln zł rok wcześniej.

“Spadek przychodów ze sprzedaży oraz wskaźników finansowych w I półroczu 2020 w porównaniu do I półrocza 2019 spowodowany jest głównie wpływem jaki miały ograniczenia w handlu i tym samym zmniejszenie popytu na produkty Spółki na skutek pandemii COVID-19” – czytamy w komentarzu do raportu.

Te artykuły również Cię zainteresują

W I poł. 2020 r. spółka miała 13,24 mln zł jednostkowego zysku netto w porównaniu z 18,77 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 208,22 mln zł w porównaniu z 240,02 mln zł rok wcześniej.

“Aktualnie istnieje niepewność co do tego jak spowolnienie gospodarcze wywołane pierwszą i spodziewaną na jesieni, drugą falą pandemii, wpłynie na wyniki w pozostałej części roku. Co prawda, począwszy od czerwca br. produkcja i sprzedaż spółki realizowane są bez zakłóceń i zgodnie z zamówieniami spływającymi od kontrahentów, to jednak trudno jest dziś oszacować potencjalny, negatywny wpływ drugiej fali COVID-19 na wyniki spółki w drugim półroczu br. Wszystko jest uzależnione od stopnia ‘zamrażania gospodarki’, wprowadzania związanych z epidemią zakazów i ograniczeń dotyczących bezpośrednio sfery handlu detalicznego, jak również aktywności społeczeństwa” – czytamy dalej w komentarzu.

Wawel to producent czekolad, batonów, cukierków i bombonierek, notowany na warszawskiej giełdzie od 1998 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here