Naga MarketswawelPodczas dzisiejszej sesji spółka Wawel traci ponad 4%. Za jedną akcję trzeba płacić w czwartek 650 zł. Jeszce w ubiegłym tygodniu było to ponad 700 zł. Co dalej? Czy warto kupować, a może spadki się jeszcze pogłębią?


 

Wawel liderem spadków na GPW

W ubiegłym tygodniu (20 maja) zarząd Wawel zarekomendował przeznaczenie na dywidendę 37,49 mln zł z zysku netto za 2018 r., co odpowiada 25 zł na akcję. Jak widać jednak po notowaniach nie pomogło to we wzrostach. Kurs z dnia na dzień schodzi na coraz niższe poziomy.

“W dniu 20.05.2019 roku zarząd Wawel S.A. przyjął uchwałę, na podstawie której postanowił przedłożyć radzie nadzorczej wniosek o przeznaczeniu z zysku za rok 2018, kwoty 37 493 875 zł (25 zł na jedną akcję) na wypłatę dywidendy

Zobacz także: Kurs PlayWay 10% w górę! Spółka wypracowała 11,5 mln zysku netto w I kw. 2019 roku

Sytuacja techniczna na wykresie

Spoglądając na wykres o interwale D1, chyba nikt nie ma wątpliwości, co do trendu w jakim się znajdujemy. Właściwie od połowy marca spółka wyraźnie traci. Po przebiciu dołków przy poziomie  780 zł, ruch w dół przyspieszył. Aktualnie nie ma mowy o pozycjach długich. Dopiero powrót powyżej minimów z sierpnia 2018, byłby sygnałem do ruchu w górę. Aktualnie, co prawda korekta może się pojawić, jednak trend jest spadkowy i na razie ciężko myśleć o kupnie.

Spółka wawel GPWConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here