Naga Markets

Brexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichBrytyjski rząd ma nadzieję osiągnąć w tym tygodniu kompromis w sprawie protokołu dotyczącego Irlandii Północnej. Mimo to ekonomiści z Commerzbanku podtrzymują swój sceptyczny pogląd względem funta szterlinga (GBP). Jednocześnie zdaniem strategów z ING jest mało prawdopodobne, aby GBP w sposób trwały przewyższył kurs euro (EUR).

Kurs funta pozostanie pod presją, gdy kwestie Brexitu pozostają bez zmian – Commerzbank

Jak wskazano w raporcie jest mało prawdopodobne, aby porozumienie miało natychmiastowy wpływ na perspektywy gospodarcze Wielkiej Brytanii. Zakończenie konfliktu może doprowadzić do normalizacji relacji między partnerami handlowymi i utorować drogę do zacieśnienia współpracy w innych obszarach (np. w nauce i bezpieczeństwie).Jednak aby perspektywy dla funta szterlinga uległy trwałej poprawie, nieefektywność gospodarcza spowodowana Brexitem będzie musiała zostać rozwiązana – napisano w raporcie.

Opór Partii Torysów przeciwko jakiemukolwiek kompromisowi ws. Irlandii Północnej wydaje się jednak sugerować, że nawet wśród członków rządu nie ma wystarczającego poparcia dla ambitnego programu gospodarczego.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Na przykład nadal planowane jest przeniesienie zachowanego prawodawstwa UE do brytyjskich ksiąg ustaw. Gigantyczne zadanie, które według przedstawicieli branży spowoduje niepewność prawną i dalszą potencjalną nieefektywność. Dlatego pozostajemy przy naszym sceptycznym nastawieniu względem funta szterlinga – dodano.

AVA Trade

Kurs funta: Jest mało prawdopodobne, aby GBP konsekwentnie umacniał się w stosunku do euro – ING

Zdaniem ekonomistów z ING jest mało prawdopodobne, aby GBP w sposób trwały przewyższał kurs EUR.

Indeksy PMI w Wielkiej Brytanii powinny nadal spadać poniżej tych w strefie euro, a zatem nadal wskazywać na relatywnie słabe wyniki gospodarcze Wielkiej Brytanii – wskazano w raporcie.

Zdaniem ekspertów funt konsekwentnie będzie się umacniał w stosunku do euro, zwłaszcza że spodziewają się, że Bank Anglii dokona tylko jednej podwyżki o 25 pb w marcu, podczas gdy rynki częściowo wyceniają dalsze zacieśnianie po tym ruchu.

Kurs EUR/GBP może pozostać w konsolidacji lub stopniowo rosnąć – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Stoxx Europe 600 to indeks obejmujący około 90% kapitalizacji rynkowej w wolnym obrocie na europejskim rynku akcji. W ciągu 5 miesięcy notowania indeksu wzrosły o ponad 20% z poziomu 390 punktów do okolic 465. Jak twierdzą jednak analitycy najbliższe miesiące przyniosą odwrócenie panującego trendu. Powodem tych zmian mają być głównie nadchodząca recesja oraz konsekwencje prowadzenia restrykcyjnej polityki monetarnej.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara spadnie o ponad 42 gr.! USD/PLN po 4,03 w ciągu roku, uważa BNP Paribas
Następny artykułOrdinals ladują na Litecoinie. Wyścig o wprowadzenie NFT do sieci opartych na PoW trwa
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.