Naga MarketsWasko [WAS], Stalprofil [STF] – Gorące spółki dniaSpółka z branży informatycznej Wasko, poinformowała wczoraj o dwóch ważnych kontraktach. Pierwszy z nich został zawarty z Centrum Informatyki Resortu Finansów i dotyczy rozbudowę infrastruktury tej instytucji. Wartość umowy sięga 33,29 mln zł. Drugi kontrakt została zawarty z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i dotyczy wdrożenia systemu zarządzania ruchem.

  • Wasko wygrywa kolejne przetargi
  • Stalprofil poprawia wyniki

Wartość tej umowy sięga 166,62 mln zł. W obu umowach kontrakt jest podpisany przez konsorcjum firm, w których Wasko jest liderem i z umowy z GDDKiA spółce przypada około 24% wartości umowy. Spoglądając na wykres, można mieć nadzieję na powrót do wzrostów.

Wasko z kolejnymi kontraktami

Wykres tygodniowy wskazuje na szansę kontynuowania odbicia zaczętego pod koniec lipca. W tym czasie mamy także wzrost obrotów. Jeżeli cena przełamie maksima z połowy sierpnia, to kolejnym cele stanie się główny opór w rejonie 1,80 zł.

wasko

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Stalprofil pod czytelnym oporem

Wynikami za pierwsze półrocze pochwalił się wczoraj dystrybutor wyrobów stalowych, spółka Stalprofil. Z uwagi na sprzedaż rur stalowych do budowy gazociągów, spodziewane były mocne wyniki i takie też otrzymaliśmy. Stalprofil odnotował w pierwszym półroczu 12,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 9,48 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 21,49 mln zł wobec 16,32 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 749,35 mln zł wobec 662,45 mln zł rok wcześniej. Warto dodać, że około 74% przychodów stanowiła właśnie sprzedaż rur stalowych. Sprzedaż w tym segmencie powinna nadal pozytywnie wpływać na wyniki spółki.

stalprofil

Na wykresie widać, że rynek z dużym dystansem podchodzi do wyników. Kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie spadowym, choć ostanie odbicie od marca jest całkiem sporych rozmiarów. Na wykresie tygodniowym można mieć obawy o dalszy wzrost, gdyż kurs zatrzymał się w czytelnej strefie oporu. Możliwe więc, że w tym rejonie pojawi się jakaś forma korekty wzrostów z ostatnich miesięcy.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here