TMS


Logo Wasko SASpółka z branży IT – świadcząca kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe – Wasko SA publikuje raport, w którym odnotowuje 0,18 mln zł zysku netto w III kw. 2018 r, wobec 1,77 mln zł straty rok wcześniej. 


Zgodnie z raportem przedstawionym przez spółkę, ta wygenerowała zysk operacyjny na poziomie 0,51 mln zł wobec 2,28 mln zł straty rok wcześniej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 75,83 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 49,07 mln zł rok wcześniej.

Jak możemy przeczytać w raporcie: “Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży w III kwartale 2018 roku wyniósł 9,0 mln zł, a po uwzględnieniu kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu, zysk ze sprzedaży osiągnął poziom 2,5 mln zł. Uzyskany wynik ze sprzedaży pokazuje, że grupa kapitałowa Wasko S.A. zaczyna bilansować nakłady na restrukturyzację i przygotowania do realizacji kontraktów na budowę sieci szerokopasmowych. Widoczne są również efekty działań związanych z pozyskiwaniem zamówień w pozostałych segmentach działalności, takich jak systemy informatyczne i usługi programistyczne, systemy wspomagające zarządzanie czy działalność handlowa“.

W III kw. 2018 r. grupa kapitałowa Wasko S.A osiągnęła marżę brutto ze sprzedaży na poziomie 11,9%, co oznacza spadek rentowności w odniesieniu do poziomu sprzed roku.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

W ujęciu jednostkowym strata netto w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. wyniosła 5,03 mln zł wobec 1,6 mln zł straty rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Spółka znajduje się w widocznym trendzie spadkowym – choć w dość szerokich zasięgach korekcyjnych impulsów spadkowych. Warto zauważyć, że poziom linii trendu idealnie póki co trzyma wykres przed potencjalnymi wzrostami – co sprawia, że negatywna wymowa na spółce nadal się utrzymuje.

W chwili obecnej spółka dociera do wsparcia cenowego, jednak z obecnego układu można wnioskować, że możliwość dalszej obniżki jest bardzo prawdopodobna. Oczekuje się od wykresu dalszej obniżki w okolice 1,05 zł za akcję.

wykres Wasko W1 16.11.2018
Wasko W1 16.11.2018


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here