Naga MarketsLogo Wasko SASpółka z branży IT – świadcząca kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe – Wasko SA publikuje raport, w którym odnotowuje 0,18 mln zł zysku netto w III kw. 2018 r, wobec 1,77 mln zł straty rok wcześniej. 


Zgodnie z raportem przedstawionym przez spółkę, ta wygenerowała zysk operacyjny na poziomie 0,51 mln zł wobec 2,28 mln zł straty rok wcześniej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 75,83 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 49,07 mln zł rok wcześniej.

Jak możemy przeczytać w raporcie: “Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży w III kwartale 2018 roku wyniósł 9,0 mln zł, a po uwzględnieniu kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu, zysk ze sprzedaży osiągnął poziom 2,5 mln zł. Uzyskany wynik ze sprzedaży pokazuje, że grupa kapitałowa Wasko S.A. zaczyna bilansować nakłady na restrukturyzację i przygotowania do realizacji kontraktów na budowę sieci szerokopasmowych. Widoczne są również efekty działań związanych z pozyskiwaniem zamówień w pozostałych segmentach działalności, takich jak systemy informatyczne i usługi programistyczne, systemy wspomagające zarządzanie czy działalność handlowa“.

W III kw. 2018 r. grupa kapitałowa Wasko S.A osiągnęła marżę brutto ze sprzedaży na poziomie 11,9%, co oznacza spadek rentowności w odniesieniu do poziomu sprzed roku.

Orbex

W ujęciu jednostkowym strata netto w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. wyniosła 5,03 mln zł wobec 1,6 mln zł straty rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Spółka znajduje się w widocznym trendzie spadkowym – choć w dość szerokich zasięgach korekcyjnych impulsów spadkowych. Warto zauważyć, że poziom linii trendu idealnie póki co trzyma wykres przed potencjalnymi wzrostami – co sprawia, że negatywna wymowa na spółce nadal się utrzymuje.

W chwili obecnej spółka dociera do wsparcia cenowego, jednak z obecnego układu można wnioskować, że możliwość dalszej obniżki jest bardzo prawdopodobna. Oczekuje się od wykresu dalszej obniżki w okolice 1,05 zł za akcję.

wykres Wasko W1 16.11.2018
Wasko W1 16.11.2018


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC: Bitcoin jest “złym szczepem kryzysu finansowego”
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 16.11.2018
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here