Naga MarketsDokładnie tydzień temu kurs Bitcoina osiągnął nowe ATH. Osoby, które wówczas zdecydowały się na zakup, w zależności od giełdy musiały zapłacić od 4469 USD do nawet 4688,39 USD.


Spoglądając na notowania na giełdzie Bitfinex zauważymy, że na skutek trwających od tego czasu spokojnych spadków kurs dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie już we wtorek pojawiła się silna reakcja popytowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Techniczna sytuacja wygląda zatem niezwykle interesująco. Z jednej strony odrzucenie linii trendu może sygnalizować potencjalną kontynuację wzrostów. Z drugiej zaś strony, warto zauważyć, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował poprzedniego ATH w okolicy poziomu 3000 USD.

Mimo, że ewentualna korekta spadkowa mogłaby wynieść nawet 1500 USD a więc o 1/3 więcej niż w czasie historycznych spadków z przełomu 2013 i 2014 roku to pod względem procentowym nie byłaby ona wcale największa.

Wspomniane, pamiętne spadki spowodowały osunięcie się kursu o niemal 91,5%. Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że ostatnia korekta wyniosła ponad 39% a ta potencjalna, mimo sporego zasięgu mogłaby osiągnąć jedynie nieco ponad 34%.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Kryptowaluty warte najwięcej w historii

Nie tylko Bitcoin umacnia się w tym tygodniu. W dniu wczorajszym obserwowaliśmy aprecjację aż 93 spośród 100 największych kryptowalut. Wzrosty te sprawiły, że ogólna kapitalizacja wszystkich walut cyfrowych przekroczyła 154 mld USD ustanawiając nowy historyczny rekord.

Źródło: coinmarketcap.com

.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – rynki skupiają się na Jackson Hole
Następny artykułKomentarz giełdowy – sezonu wyników spółek WIG ciąg dalszy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. “Kryptowaluty warte najwięcej w historii” – i to jest dobra wiadomość z rana! 🙂 Coraz więcej osób dowie się o krypto i mam nadzieję, że ilość hejterów się zmniejszy 🙂 Kopię ethereum i najwięcej “dobrych rad” słyszę od osób, które nie mają o tym pojęcia i wróżą mi stratę wszystkich pieniędzy, bo przeczytali jeden artykuł w internecie. Pozdrowienia dla wszystkich kopiących!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here