Naga MarketsWartość inwestycji Grupy Kruk w portfele wzrosła do 159 mln zł w I kw.Kruk zainwestował 159 mln zł w portfele wierzytelności o łącznym nominale 877 mln zł w I kw. 2021 roku, co oznacza wzrost o 180% r/r, podała spółka. Największe inwestycje zostały dokonane na rynku polskim, a ponadto Grupa Kruk zainwestowała w portfele detaliczne w Rumunii, Czechach i na Słowacji.

Kruk zainwestował 159 mln zł w portfele wierzytelności

“Zainwestowaliśmy w portfele bankowe oraz od niebankowych instytucji finansowych. Wyceniamy portfele na wszystkich rynkach naszej operacyjnej obecności. Nakłady z pierwszych trzech miesięcy 2021, które były powyżej naszego budżetu, są dobrym prognostykiem na ten rok. Mamy dobry dostęp do finansowania i sytuację płynnościową i operacyjnie jesteśmy przygotowani na nowe aktywa” – powiedział CEO Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spłaty na portfelach nabytych przez Grupę Kruk wyniosły 512 mln zł w I kw. br. Były one większe o 34 mln zł (7%) r/r. Jest to najlepszy kwartał pod względem wpłat w historii Grupy, podkreślono.

“Pierwszy raz w historii przebiliśmy poziom 500 mln zł spłat w kwartale. Na dzisiaj nie widzimy istotnych negatywnych wpływów trzeciej fali pandemii na osiągane spłaty. Utrzymuje się dobry trend, szczególnie na portfelach detalicznych niezabezpieczonych” – dodał Krupa.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here