Naga MarketsKurs euro na 1,25 USD, to według TD Securities "wartość godziwa"Kurs euro w relacji do greenbacka zmaga się z oporem przy 1,23 USD. Tymczasem, TD Securities (TDS) spodziewa się, że początkowe zastrzeżenia co do groźby podwyższenia podatków i regulacji w ramach czystki Demokratów doprowadzą do ograniczonego odreagowania dolara amerykańskiego w przypadku krótkich pozycji oraz korekty na Wall Street.

  • Progresywna polityka może osłabić Wall Street i zapewnić wsparcie dolarowi
  • Biden będzie starał się skoncentrować na zapewnieniu dwupartyjnego poparcia dla ustawodawstwa, uważa TDS
  • Wartość godziwa wypada w pobliżu kurs EUR/USD wypada w okolicach 1,25 USD

Greenback straci na rzecz dolara australijskiego?

TDS spodziewa się jednak, że długoterminowe fundamenty centrowej polityki i zwiększony impuls fiskalny osłabią amerykańską walutę. Oczekuje przy tym, że wśród głównych walut największe korzyści odniesie dolar australijski, z możliwością znacznego wzrostu względem funta szterlinga.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy TDS przyglądają się ekonomicznym i walutowym implikacjom przejęcia przez Demokratów kontroli nad Senatem po wyborach w Senacie w Georgii. Demokraci już kontrolują Izbę, a Biden obejmie urząd prezydenta 20 stycznia.

Bank spodziewa się krótkoterminowych zastrzeżeń rynku, co do potencjału progresywnej polityki. Miałyby one tendencje do osłabiania Wall Street i prowadziłyby do środowiska bardziej niechętnego ryzyku. To z kolei zapewniłoby wsparcie dla dolara, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że waluta amerykańska została mocno wyprzedana.

– Może to spowodować, że ryzykowne rynki na chwilę się potkną, a dolar może odrobić część strat, zwłaszcza że pozycjonowanie USD według naszych wskaźników jest raczej rozciągnięte na short – uważa TDS.

Na czym skupi się Joe Biden?

Bank oczekuje jednak, że Biden będzie starał się skoncentrować na zapewnieniu dwupartyjnego poparcia dla ustawodawstwa. Ma to sens tym bardziej, że prezydent elekt nadal będzie potrzebował poparcia umiarkowanych parlamentarzystów Senacie.

W związku z tym prawdopodobne jest skupienie się na agendzie centrowej, ograniczającej zakres podwyżek podatków i zwiększonej regulacji.

fpmarkets

– Powinno to nieuchronnie pozwolić rynkom skupić się przede wszystkim na wsparciu fiskalnym, co powinno dodać dalsze deflacyjne czynniki spowolnienia do aktywów ryzykownych i wspierać premię za ryzyko inflacyjne. To powinno jeszcze bardziej osłabić dolara – kontynuował TD Securities.

Chociaż kurs euro do dolara napotkał opór w okolicach 1,23 USD, TDS oczekuje, że wartość godziwa wypada w pobliżu poziomu 1,25 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here