Naga Markets

Zdaniem byłego górnika Ethera – Chandlera Guo, który sprzeciwiał się porzuceniu Proof of Work (PoW), w przyszłości nowo uruchomiona wirtualna waluta Ethereum PoW (ETHW) dorówna kryptowalucie przynależnej do Ethereum opartego na Proof of Stake (PoS). W jego opinii dojdzie do tego w ciągu dekady. 

Wartość ETH i ETHW będzie taka sama za 10 lat

Zdaniem samozwańczego organizatora niedawnego hard forka sieci Ethereum wartość nowo powstałej wirtualnej waluty ETHW dorówna w przyszłości wartości ETH. Mężczyzna ten podzielił się przemyśleniami na ten temat w rozmowie z serwisem informacyjnym Bitcoin.com. Według Chandlera Guo Ethereum PoW, które handluje aktualnie w okolicy 6 dol. za monetę, jest bardzo tanie. Zgodnie z uśrednionymi danymi pochodzącymi z platformy CoinMarketCap jego maksimum wyniosło w sierpniu br. 141,36 dol. Ze względu na stosunkowo niską cenę były górnik ETH uważa, że ETHW ma szansę nawet na 100-krotny wzrost.

Ethereum PoW powstało po tym, gdy sieć drugiej co do wielkości wirtualnej waluty przeszła aktualizację The Merge. Kryptowalucie tej daleko jednak do Ethera, którego koszt jednostkowy wynosi ponad 1,3 tys. dol.

,,Obecnie cena ETH jest wysoka, ponieważ na blockchainie Ethereum PoS działa wielu programistów i ponad 200 różnych projektów’’ – podkreślił Chandler Guo, dodając, że obok ETHW obsługuje mniej, niż 10 projektów. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Ten kryptowalutowy entuzjasta dumnie zaznaczył, iż w ciągu zaledwie 4 dni po The Merge Ethereum PoW zostało przyjęte przez dwie zdecentralizowane giełdy (DEX-y), dwa blockchainowe mosty oraz dwie platformy NFT.  Spodziewa się on również, że przy dynamicznym rozwoju po roku sieć ta może obsługiwać 100 projektów. 

XTB

Inicjator ETHW zwrócił szczególną uwagę także na wzrost wolumenu obrotu nowo powstałą wirtualną walutą. ,,Dziś to prawie miliard dolarów. ETHW jest wspierany przez ponad 20 basenów górniczych i 2 000 górników z całego świata. Co więcej, ponad 30 giełd wylistowało ETHW’’ – zaznaczył. 

PoW nie musi być mało ekologiczne

Chandler Guo nie zgodził się z zarzutami wystosowanymi wobec kryptowalut opartych na Proof of Work. Mężczyzna ten odrzucił twierdzenie na temat tego, że wydobywanie Bitcoinów mocno szkodzi środowisku. Wyjaśnił on, iż wielu górników korzysta z ‘’porzuconej energii’’, jaką może być energia wodna, czy gaz ziemny. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs funta najniżej od 37 lat: GBP/USD spada poniżej 1,12 dol.
Następny artykułBrytyjczycy przegłosowali nowe prawo umożliwiające konfiskatę krytpowalut
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here