Naga Marketsdanske-bank-logo

Waluty skandynawskie takie jak SEK czy NOK są niedoceniane przez indywidualnych inwestorów na rynku walutowym. Znajomość niektórych aspektów fundamentalnych pomaga w tradingu o czym przekonują analitycy Danske:


EUR/SEK bardzo mocno spada od trzech dni, co powoduje, że już niedługo możemy być świadkami interwencji ze strony Riksbanku – informuje Danske. Pomimo faktu, że ostatnie dane z Szwecji dotyczące tamtejszego poziomu inflacji okazały się być znacznie lepsze niż się tego spodziewaliśmy to nadal prognozujemy szeroką konsolidację EUR/SEK w granicach 9,15/50.

Sęk w tym, że obecnie para niebezpiecznie zbliża się do psychologicznego poziomu wsparcia w okolicy 9,15. Jeśli w przeciągu kolejnych godzin lub dni nie pojawi się popyt zdolny do zatrzymania i odwrócenia tendencji, możemy być świadkami interwencji słownej Riksbanku. Podobna interwencja miała miejsce w grudniu zeszłego roku, kiedy to EUR/SEK spadło do poziomu 9,1220 po czym Riksbank wydał oświadczenie ostrzegające o złych skutkach silnej SEK.

W tym momencie szukamy momentu do wejścia w długie pozycje, który może pojawić się w okolicy poziomu 9,15:

EURSEKDailytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here