Naga Marketsbanc de binary
Początek końca Banc de Binary?

Wiele wskazuje na to, że jedna z najpopularniejszych marek na rynku opcji binarnych działająca w kilkudziesięciu państwach na świecie – Banc de Binary – postanowiła zamknąć dotychczasowe operacje i całkowicie pożegnać się ze zbierającą ostatnio negatywne opinie branżą OB.


Czarny PR wykończy nawet najsilniejszych?

Portal Finance Magnates uzyskał informacje, z których wynika, że decyzję podjęli właściciele regulowanego przez CySEC brokera w związku z negatywnym szumem medialnym, który narósł dookoła podmiotu w przeciągu ostatniego roku.

W rozmowie z FM jeden z oficjeli przedsiębiorstwa miał powiedzieć: „Ostatnie kilka miesięcy to prawdziwy dziki zachód. Dalsza działalność nie jest warta nadszarpywania reputacji. Nie widzimy sposobu umożliwiającego kontynuację pracy i jednoczesnej poprawy publicznego wizerunku”

W tym momencie czynione są kroki, które uniemożliwią przyjmowanie nowych klientów. Fundusze traderów posiadających aktywne rachunki zostaną im zwrócone. Źródła blisko związane ze sprawą twierdzą, że brakuje jedynie oficjalnej decyzji zarządu – rozpocznie to proces uśmiercania wartej ponad 5 milionów dolarów firmy, która od lat była ikoną w branży opcji binarnych.

Co spowodowało problemy?

Banc de Binary działa na rynku nieprzerwanie od 2009 roku i w szczytowym momencie zatrudniał setki pracowników. Główna siedziba znajduje się w Izraelu, zewnętrzne biura natomiast na Cyprze – tam też broker posiada regulacje rynkowe. Pierwsze oznaki nadchodzących kłopotów pojawiły się we wrześniu kiedy Suthampton FC zerwał umowę sponsorską podpisaną z Banc de Binary kilka tygodni wcześniej, nie podając dokładnych powodów.

Niektóre źródła twierdzą jednak, że miało to być spowodowane naciskiem ze strony mediów. Wcześniej bowiem wiele znanych brytyjskich tabloidów i dzienników internetowych przez długi okres publikowało historie młodych milionerów, którzy zarobili swoje fortuny dzięki opcjom binarnym. Jak się okazało były to mocne przekłamania, a we wspomnianych artykułach czytelnicy byli kierowani między innymi do stron Banc de Binary.

Dodatkowo w lutym 2016 broker musiał zapłacić $11 milionów kary za nielegalne świadczenie usług amerykańskim klientom, co więcej właściciel firmy na podstawie ugody z CFTC został ukarany grzywną $150 tysięcy. Na koniec CySEC nałożył na brokera kare w wysokości 350 tysięcy euro.

To jeszcze nie wszystko…

Może się okazać, że broker nie będzie w stanie opuścić rynku bez większych problemów. Kolejna ekskluzywna historia opublikowana na łamach Finance Magnates sugeruje bowiem, że broker może wkrótce spodziewać się pozwu sądowego przygotowanego przez firmę prawniczą Giambrone.

Podmiot ma reprezentować grupę kilkudziesięciu traderów, którzy zostali rzekomo oszukani przez Banc de Binary. Joanna Bailey z Giambrone w następujący sposób komentuje sprawę: “W ostatnim czasie skontaktowało się z nami około 40 osób, głównie z Europy, Bliskiego Wschodu i Australii. Łączna wartość ich rzekomych strat to około 2 miliony euro. Będziemy ubiegali się o uzyskanie odszkodowania w wysokości co najmniej 3 milionów, aby prowadzenie sprawy było opłacalne dla jej założycieli.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here