Naga MarketsProf. Małgorzata Zaleska żegna się z fotelem prezesa GPW. Zastąpi ją ekonomista, Rafał Antczak
Prof. Małgorzata Zaleska żegna się z fotelem prezesa GPW. Zastąpi ją ekonomista, Rafał Antczak

W wyniku przeprowadzonego dzisiaj (środa, 4 stycznia 2017 roku) Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych nastąpiła zmiana na fotelu prezesa spółki. Odwołana została dotychczasowa prezes GPW S.A. pani Małgorzata Zaleska. Zastąpił ją Rafał Antczak.


Nowy prezes GPW zasiadał dotychczas w zarządzie Deloitte Busieness Consulting, a na fotel prezesa warszawskiego parkietu został wybrany przede wszystkim głosami Skarbu Państwa, posiadającego spory, 35% udział w Giełdzie Papierów Wartościowych. Akcje te są jednak akcjami uprzywilejowanymi, dającymi de facto możliwość samodzielnego kierowania spółką przez Skarb Państwa. Powody odwołania Małgorzaty Zaleskiej z funkcji prezesa GPW jak dotąd nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Kadencja Zaleskiej trwała niecały rok – była już prezesa została wybrana na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy, które odbyło się 12 stycznia 2016 roku. Była pani prezes zastąpiła z kolei Pawła Tamborskiego, który odszedł z GPW tuż po ostatnich wyborach parlamentarnych. Wczoraj natomiast spółka poinformowała o rezygnacji dwóch członków Rady Nadzorczej GPW – Wojciech Sawicki oraz Łukasz Świerżewski przestali pełnić swoje funkcje z dniem 30 grudnia 2016 roku.

Życiorys nowego prezesa warszawskiej giełdy jest niezwykle ciekawy – Antczak w trakcie swojej ponad dwudziestoletniej kariery ekonomisty pracował między innymi w Banku Światowym, a także doradzał bankom centralnym Ukrainy i Kazachstanu. Formalnie nowy prezes obejmie władzę w spółce dopiero po zatwierdzeniu decyzji akcjonariuszy przez KNF.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowe minutki FOMC zdaniem banków inwestycyjnych
Następny artykułDanske Bank prognozuje umocnienie USD do CHF i JPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here