Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego (KNF)Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała, że zaktualizowała listę ostrzeżeń publicznych o cztery nowe podmioty, wśród których znalazły się między innymi: International Payments 5000 Ltd. z siedzibą w Estonii, Warszawska Giełda Towarowa S.A. (WGT) oraz ESTI Group (podmiot nieuwidoczniony w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).


W przypadku International Payments 5000 Ltd. z siedzibą w Estonii, który prowadzi działalność za pomocą platformy Trade5000 toczy się postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Wiadomość od przedstawiciela trade5000Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli samego brokera dlaczego ich spółka została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Otrzymana odpowiedź zwaliła nas jednak z nóg. Dowiedzieliśmy się bowiem, iż to, że International Payments 5000 Ltd. znalazł się na liście ostrzeżeń, jest “dodatkową kontrolą w celu bezpieczeństwa klientów” a głównym powodem wpisania podmiotu na listę jest fakt, iż handel na rynku lewarowanym wiąże się z ryzykiem. Ponadto, dowiedzieliśmy się także, że to właśnie ryzyko związane z handlem a nie walka z nieuczciwymi praktykami firm świadczących usługi finansowe skłania KNF do tworzenia takiej listy.

Jeżeli chodzi natomiast o Warszawską Giełdę Towarową S.A., to pomimo, iż 12 maja 2017 r. uprawomocnił się wyrok skazujący wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, działalność podmiotu jest kontynuowana. W związku z tym zostało złożone ponowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 25 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki przed wejściem Wall Street 18-10-2018
Następny artykułFundusze ETF najsilniej podpadły ESMA. Dlaczego?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here