TMS


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała, że zaktualizowała listę ostrzeżeń publicznych o cztery nowe podmioty, wśród których znalazły się między innymi: International Payments 5000 Ltd. z siedzibą w Estonii, Warszawska Giełda Towarowa S.A. (WGT) oraz ESTI Group (podmiot nieuwidoczniony w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).


W przypadku International Payments 5000 Ltd. z siedzibą w Estonii, który prowadzi działalność za pomocą platformy Trade5000 toczy się postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Wiadomość od przedstawiciela trade5000Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli samego brokera dlaczego ich spółka została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Otrzymana odpowiedź zwaliła nas jednak z nóg. Dowiedzieliśmy się bowiem, iż to, że International Payments 5000 Ltd. znalazł się na liście ostrzeżeń, jest “dodatkową kontrolą w celu bezpieczeństwa klientów” a głównym powodem wpisania podmiotu na listę jest fakt, iż handel na rynku lewarowanym wiąże się z ryzykiem. Ponadto, dowiedzieliśmy się także, że to właśnie ryzyko związane z handlem a nie walka z nieuczciwymi praktykami firm świadczących usługi finansowe skłania KNF do tworzenia takiej listy.

Jeżeli chodzi natomiast o Warszawską Giełdę Towarową S.A., to pomimo, iż 12 maja 2017 r. uprawomocnił się wyrok skazujący wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, działalność podmiotu jest kontynuowana. W związku z tym zostało złożone ponowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 25 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczneInvest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki przed wejściem Wall Street 18-10-2018
Następny artykułFundusze ETF najsilniej podpadły ESMA. Dlaczego?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here