Naga MarketsWarren Buffett znalazł się w ogniu krytyki! Inwestor dokonał nietrafionego zakupuFederalni regulatorzy twierdzą, że transakcja Berkshire Hathaway o wartości 1,3 miliarda dolarów, mająca na celu zakup gazociągu od spółki Dominion Energy, która rozpadła się w minionym tygodniu, nigdy nie powinna była zostać podjęta, ponieważ podobne do niej transakcje nie raz spotykały się z silnym sprzeciwem w przeszłości.

Warren Buffett dokonał nietrafionej inwestycji

Pełniąca obowiązki dyrektora Biura Konkurencji Federalnej Komisji Handlu, Holly Vedova, powiedziała w miniony wtorek, że zaangażowane firmy powinny były wiedzieć, że powodzenie uzyskania zatwierdzenia transakcji było mało prawdopodobne. Agencja już wcześniej sprzeciwiła się podobnej kombinacji obejmującej rurociąg firmy Dominion – Questar oraz rurociąg Berkshire – Kern River.Rozczarowujące jest to, że Federalna Komisja Handlu musiała przeznaczyć znaczne środki na przegląd tej transakcji. Wcześniej, w 1995 roku złożyliśmy pozew w celu zablokowania tego samego połączenia. Biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze działania i jeszcze ściślejszą konkurencję, która rozwinęła się między rurociągami od tego czasu, jest to reprezentatywny rodzaj transakcji, która nie powinna wyjść poza salę posiedzeń zarządu – powiedziała Vedova.

Vedova zauważyła, że rurociągi Kern River i Questar są jedynymi rurociągami, które przenoszą produkowany gaz ziemny na obszarze obejmującym Góry Skaliste, aż do środkowego Utah. Pozwolenie na połączenie tych rurociągów mogłoby zatem podważyć konkurencję, która dotychczas była korzystna dla konsumentów.

Questar jest częścią Dominion od 2016 roku, a dział użyteczności publicznej Berkshire nabył Kern River w 2002 roku, więc żadna z firm macierzystych nie była zaangażowana, gdy Questar próbował kupić 50% własności rurociągu Kern River w 1995 roku.

Urzędnicy z działu użyteczności publicznej firmy Warrena Buffetta nie odpowiedzieli natychmiast na pytania dotyczące transakcji. Z kolei przedstawiciele Dominion odmówili komentarza.

Berkshire i Dominion ogłosiły w poprzednim tygodniu, że rezygnują z transakcji z powodu niepewności, czy regulatorzy ją zatwierdzą. Dominion poinformował, że planuje znaleźć innego kupca na swoją jednostkę Questar do końca roku i zwróci 1,3 miliarda dolarów, które Berkshire zapłaciło za nabycie rurociągu po ogłoszeniu.

Niezależnie od transakcji Questar, Berkshire wydało łącznie 2,7 miliarda dolarów na zakup innych aktywów Dominion związanych z przesyłem i magazynowaniem gazu ziemnego, w tym ponad 5500 mil rurociągów przesyłowych gazu ziemnego i około 775 miliardów metrów sześciennych magazynów gazu. W ramach tej transakcji Berkshire przejęło również 5,3 miliarda dolarów długu Dominionu z siedzibą w Richmond w stanie Wirginia.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolara | akcje spółek giełdowych | kurs pln | forex | pgnig wykres | stalprodukt kurs | bitcoin analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here