Naga MarketsWarren Buffett zmienia strategię. Berkshire odchodzi od spółek farmaceutycznychWedług najnowszego raportu Berkshire Hathaway, funduszu legendarnego Warrena Buffetta, ten zmniejszył swoje udziały w trzech spółkach farmaceutycznych – AbbVie, Bristol Myers Squibb i Merck oraz zredukował swoją pozycję w General Motors. W ten sposób podmiot pokazuje zmianę strategii na najbliższe miesiące. Za to wyczekiwany raport kwartalny zdradził, że Buffett dodał do swoich pozycji w sieci sklepów spożywczych Kroger.

  • Raport kwartalny wydany przez fundusz Berkshire Hathaway pokazuje istotne zmiany
  • Według niego Warren Buffett podejmuje zmianę strategii na kolejny kwartał
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Warren Buffett: Raport kwartalny ukazuje zmiany w Berkshire Hathaway

Długo wyczekiwany raport kwartalny (tzw. F-13 w USA) pokazują całą listę zmian tego, czego oczekuje obecnie fundusz Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway. Według niego również podmiot zmniejszył swoje udziały w trzech spółkach farmaceutycznych – AbbVie, Bristol Myers Squibb i Merck oraz zredukował swoją pozycję w General Motors.Berkshire sprzedał siedem milionów akcji General Motors, zmniejszając swój udział do 60 milionów akcji, wartych obecnie 3,2 miliarda dolarów, jednocześnie dodając 10,7 miliona akcji do swojego udziału w spółce Kroger, który na koniec czerwca wynosił 61,8 miliona akcji.

wykres Kurs Berkshire H4 17.08.2021
Kurs Berkshire H4 17.08.2021

Dla wyjaśnienia spółka Kroger jest największym supermarketem w Stanach Zjednoczonych pod względem przychodów i drugi co do wielkości sprzedawca detaliczny. W ten sposób ukazuje to, że Buffett odchodzi od spółek farmaceutycznych na rzecz „dóbr podstawowych”.

Berkshire zgromadził udziały w AbbVie, Bristol Myers i Merck w 2020 roku i jak wynika z raportu – sprzedał je w drugim kwartale. Stan posiadania AbbVie spadł o 2,4 mln akcji, do 20,5 mln; pakiet Bristol Myers zmniejszył się o 4,7 mln akcji, do 26,3 mln, a pozycja Merck spadła o prawie połowę, zmniejszając się o 8,7 mln akcji, do 9,2 mln.

Analizuj te dane widać, że prezes Berkshire Warren Buffett i jego inwestycyjni porucznicy, Todd Combs i Ted Weschler, dokonali niewielu znaczących zmian w portfelu akcji Berkshire. Na koniec czytamy, że Berkshire zlikwidowało niewielki pakiet 643 tys. akcji Biogen i nieznacznie zwiększyło swoją pozycję w Aon (spóła ubezpieczeniowa), podnosząc udział o ok. 300 tys. akcji do 4,4 mln.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here