Naga MarketsJustin Sun, założyciel Tron i dyrektor generalny projektu wymiany plików peer-to-peer BitTorrent, ujawnił poprzez Twittera, że ​​zapłacił rekordową cenę 4,57 mln USD, by pójść na lunch z krypto-sceptykiem Warrenem Buffettem. Lider Tronu wykupił tą przyjemność w ramach corocznego „Oracle of Omaha’s” – aukcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Glide.

28-letni Sun spotka się z Buffettem w restauracji Manhattanie. Już teraz zapowiedział, że zaprosi do wspólnego posiłku siedmiu innych liderów z branży kryptograficznej.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Jestem długoletnim wierzącym (a na pewno wielkim fanem) Buffeta i jego długoterminowej strategii inwestowania w aktywa”

– napisał Sun w poście na Medium.

Tron

Przed uruchomieniem Tronu w 2017 roku, który powstał w ramach ICO, które zebrało około 70 milionów dolarów, Sun był wczesnym inwestorem Tesli i bitcoina. Uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Pensylwanii w 2013 roku. Jego ostatnie przedsięwzięcie, Peiwo, to wypad w teren mediów społecznościowych.

„Jak niektórzy z was mogą wiedzieć, dyrektor generalny Berkshire Hathaway powiedział publicznie, że nie widzi „unikalnej wartości” w bitcoinie, największej na świecie kryptowalucie. Wskazał jednak na potencjał tkwiący w blockchainie, podstawowej technologii stojącej za kryptowalutą. Patrzę na nadchodzący lunch z Buffettem jako na okazję do poszukiwania wzajemnego zrozumienia.”

– tłumaczy Sun.

Buffett a BTC – historia trudnej relacji

Buffett parokrotnie atakował w przeszłości kryptowalutę. Kiedyś nazywał ją w pewnym momencie „trucizną na szczury do kwadratu”. Ostatnio na swoim dorocznym spotkaniu akcjonariuszy dodał, że inwestowanie w BTC przypomina mu grę w ruletkę.

Mimo tego w oświadczeniu opublikowanym przez jego asystenta, Buffett powiedział:

„Jestem zachwycony faktem, że Justin wygrał lunch i nie mogę się doczekać spotkania z nim i jego przyjaciółmi. Będziemy się dobrze bawić, a Glide wykorzysta pieniądze, aby pomóc wielu tysiącom ludzi.”

Miliarder i CEO Berkshire Hathaway współpracuje z fundacją od 2000 roku. Łącznie zebrał ponad 32 miliony dolarów na rzecz Glide Foundation, która pomaga bezdomnym i walczącym z uzależnieniami w San Francisco.

Już teraz nie możemy się doczekać efektów lunchu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here