Naga MarketsInwestorzy na całym świecie uważają Warrena Buffetta za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Potocznie nazywany jest on nawet “Wyrocznią z Omaha”. Ten przedsiębiorca, filantrop i właściciel funduszu hedgingowego Berkshire Hathaway jest jednym z najchętniej cytowanych ekspertów rynkowych, a z jego zdaniem liczą się nawet światowi przywódcy. W najnowszym liście do akcjonariuszu swojego wehikułu inwestycyjnego zdradził, co stanie się z jego majątkiem po śmierci.


Buffet nie zapisze majątku dzieciom?

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, którego majątek prywatny szacowany jest na 86,3 mld dolarów, co czyni go 4. najbogatszym człowiekiem na świecie chce, by należące do niego akcje Berkshire Hathaway po jego śmierci trafiły stopniowo na rynek. Czyżby zatem jego dzieci nie miały odziedziczyć fortuny? Przypomnijmy, że Buffett ma dwóch synów (muzyka Petera Buffetta i biznesmena Howarda Grahama Buffetta) oraz córkę (filantropkę Susan Alice Buffett).

W najnowszym liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway Buffett napisał, że będzie pracować na stanowisku prezesa, dopóki wystarczy mu sił. Warto w tym miejscu przypomnieć jednak, że w tym roku skończy on 90 lat, a jego wiceprezes Charles Munger skończył już 96 lat.

Fakt ten sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się co stanie się z majątkiem Buffeta oraz kto przejmie stery nad wehikułem po jego śmierci. Choć jak dotąd nie padły oficjalne zapowiedzi, to od kilku lat debatuje się na temat tego, że następcami Buffetta i Mungera będą Ajit Jain i Greg Abel. To oni mają bowiem wspierać wspólników podczas tegorocznego walnego zgromadzenia spółki.

Buffet zdradził, kto odziedziczy fortunę

Majątek Wyroczni z Omaha, który w 99% składa się z akcji Berkshire ma natomiast strafić stopniowo na rynek. Warren podkreślił w liście do inwestorów, że nie sprzedał nigdy żadnych akcji, a także, że nie planuje tego robić w przyszłości. Jego życzeniem jest także, by przyszli powiernicy majątku także nie sprzedawali żadnej akcji.

By móc zrealizować swoje założenia Buffet opracował mechanizm, dzięki któremu posiadane przez niego akcje mają po jego śmierci być stopniowo zamieniane z akcji A na akcje B, a następnie rozdawane różnym fundacjom.

– Fundacje te będą zobowiązane do niezwłocznego ich wykorzystania. W sumie szacuję, że wejście na rynek wszystkich akcji, które będę posiadał w momencie mojej śmierci, zajmie od 12 do 15 lat – tłumaczy jeden z najbogatszych ludzi na świecie wskazując, że takie rozdysponowanie jego majątku dostarczy społeczeństwu znacznie większych zasobów niż wynikałoby to z konwencjonalnego sposobu działania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoty pozostanie słaby do euro i franka pod koniec marca – uważają analitycy
Następny artykułGPW planuje uruchomić giełdową Platformę Żywnościową w marcu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here