Naga MarketsWWarren Buffett zarabia krocie na akcjach Applearren Buffett nie może zaliczyć tego roku do udanych. Ale czy na pewno? Jak się okazuje, portfel Berkshire Hathaway jest już względem początku roku 600 mln dol. na plusie. To wszystko dzięki akcjom jednej spółki: Apple, które stanowią obecnie niemal połowę portfela akcyjnego legendarnego holdingu.

  • Apple rośnie w ostatnich sesjach na fali świetnych wyników finansowych w II kw. 2020 r.
  • Spółka zwiększyła swoje przychody w tym okresie o 11% rdr, wzrósł także zysk netto o 12%.
  • Od początku roku notowania Apple wzrosły już o ponad 50%.

Apple generuje zyski Berkshire w 2020 r.

Notowania Apple od początku roku wystrzeliły w górę już aż o ponad 50%. Szczególnie pomyślny dla spółki był ostatni tydzień wzrostów, w trakcie którego kurs akcji technologicznego giganta wzrósł aż o 17,6%. Sprawia to, że Apple zbliża się już do astronomicznej kapitalizacji rynkowej na poziomie 2 bilionów dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak się okazuję taka zwyżka akcji to olbrzymie zwycięstwo dla Berkshire Hathaway, czyli holdingu Warrena Buffetta. Legendarny inwestor po panicznej wyprzedaży linii lotniczych pod koniec kwietnia tego roku, pozostał z portfelem, którego Apple stanowiło lwią część.

Zobacz również: Notowania AMD o niemal 10% w górę, spółka zmierza po dominację w branży?

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Na ten moment, producent iPhone’ów stanowi aż 46% portfolio amerykańskich spółek w posiadaniu Berkshire, co przekłada się na 100 mld dol. z 234 mld dol. Berkshire Hathaway jest także trzecim największym akcjonariuszem Apple Inc. będąc w posiadaniu 245 mln akcji.

Dzięki temu, holding Buffetta zyskał od 1 maja aż 36 mld dol. tylko dzięki wzrostowi kursu akcji Apple. Spółka jest olbrzymim graczem nie tylko w planach Buffetta, ale także wśród komponentów S&P500. Na ten moment, technologiczny gigant ma aż 6,4% udziału w najważniejszym amerykańskim indeksie. Drugi jest Microsoft z 5,8% oraz trzeci Amazon z 4,9%.

Zyski na akcjach Apple kompensują straty Berkshire Hathaway, a tych jest sporo. Jak do tej pory, w tym roku długa pozycja na Bank of America przynosi 10 mld dol. straty, Coca-Cola 4 mld dol., a American Express 5 mld dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here