Naga MarketsWarren Buffett wyraźnie stawia na technologię 5G
Warren Buffett, zwany jest często Wyrocznią z Omaha

Warren Buffett jest wyraźnie byczo nastawiony do długoterminowego wpływu technologii 5G w Ameryce. Jak wiemy ostatnio miliarder dokonał kilku znacznych zmian w swoim portfelu. Z raportu za czwarty kwartał 2020 roku wynika, że inwestor zakupił pakiety akcji spółek: Verizon, Chevron, Marsh & McLennan i EW Scripps.

  • Warren Buffett zakupił w poprzednim kwartale spółkę Verizon
  • Verizon konkuruje z T-Mobile o pozycjonowanie szybkiej sieci 5G
  • Zdaniem naukowców ze Światowego Forum Ekonomicznego, 5G znacznie wpłynie na światową gospodarkę

Warren Buffett inwestuje w gigantów telekomunikacyjnych

Siódma najbogatsza osoba na świecie jak na razie swoje nowe inwestycje może zaliczyć do udanych. Wśród najnowszych pozycji dodanych do portfela Berkshire (więcej o aktualnych inwestycjach Warrena Buffetta w artykule: Warren Buffett ujawnił trzy nowe spółki w portfelu Berkshire Hathaway), Verizon – spółka matka Yahoo Finance – jest jednym z większych zakładów, który wynosi aż 147 milionów akcji wartych 8,62 miliarda dolarów. Nowa inwestycja ma być dodatkiem do zwiększenia udziałów w konkurencyjnej firmie T-Mobile, w której Buffett posiada aktualnie 5,2 mln akcji o łącznej wartości 706 mln dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kupno spółek: Verizon oraz T-Mobile ma swoje uzasadnienie – dwaj giganci telekomunikacyjni kontynuują walkę pozycjonowanie szybkiej sieci 5G wśród abonentów smartfonów. W czwartym kwartale ubiegłego roku miliarder  zmniejszył swój wieloletni udział w Apple o 6%, ale nadal posiada 887 milionów akcji.

Notowania Verizon, zakres 5 lat, źródło: Stooq.pl
Notowania T-Mobile, zakres 5 lat, źródło: Stooq.pl

5G przyszłością globalnej gospodarki

Były prezes Cisco, John Chambers, który od lat ma oko do technologii przynoszących zyski, twierdzi, że Buffett jest na czasie z prawdopodobnym zakładem dotyczącym przyszłego wpływu technologii 5G.

Myślę, że rynek nie docenia tego, skąd będzie pochodził prawdziwy wzrost. 5G jest przyszłością cyfryzacji, posiada już 500 milionów podłączonych urządzeń, a przy tym jest stosowana w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Zakłady Warrena Buffetta są moim zdaniem uzasadnione, sam bym podjął taką samą decyzję – powiedział John Chambers, który obecnie prowadzi firmę VC JC2 Ventures, na Yahoo Finance Live.

Buffett zdaje się właśnie to robić, nie bez powodu.

Oczekuje się, że szybka, inteligentna łączność internetowa, którą umożliwia technologia 5G, stworzy około 3,6 biliona dolarów produkcji gospodarczej i 22,3 miliona miejsc pracy do 2035 roku. Przełoży się to na globalną wartość ekonomiczną w różnych branżach w wysokości 13,2 biliona dolarów, przy czym produkcja stanowić będzie ponad jedną trzecią tej wartości. Informacje, komunikacja, handel hurtowy i detaliczny, usługi publiczne i budownictwo będą stanowić resztę – napisali naukowcy ze Światowego Forum Ekonomicznego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro cena | notowania giełdowe | kryptowaluty notowania | wti notowania | jsw analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here