Naga MarketsWarren Buffett wskazuje spółki, w które warto inwestować w czasach szalejącej inflacjiNajnowszy raport Departamentu Handlu USA ujawnił, że nieustannie rosnąca inflacja, osiągnęła już poziom najwyższy od 30 lat. Sekretarz Skarbu Janet Yellen odnosząc się do bieżącej sytuacji, stwierdziła, że rozwinęły się wąskie gardła podaży, które spowodowały inflację. Dla niektórych inwestorów ta wiadomość rodzi pytanie: jak można zabezpieczyć się przed inflacją?

Inflacja wciąż rośnie – rady Warrena Buffetta

Wielu ekspertów, w tym Warren Buffett, aby zabezpieczyć się przed inflacją, zaleca mądre inwestowanie. Suze Orman, amerykański doradca finansowy, napisała niedawno na swojej stronie, że ludzie nadal powinni inwestować w akcje, aby zabezpieczyć się przed rosnącymi kosztami. Przedsiębiorca Ramit Sethi zauważył, że inwestowanie to najskuteczniejsze pojedyncze działanie, na którego skutek można się wzbogacić.Inflacja może mieć katastrofalne skutki, gdy pieniądze bezczynnie czekają na rachunku bankowym, zamiast pozostawać w obiegu, przynosząc zysk swoim właścicielom. Dlatego nasuwa się pytanie, jak i w jakie rodzaje spółek warto inwestować? Oto co Warren Buffett powiedział na przestrzeni dziesięcioleci.

Zainwestuj raz i nie dokładaj

– Najlepsze biznesy podczas inflacji to biznesy, które kupujesz raz i nie musisz potem ciągle dokonywać inwestycji kapitałowych. Co więcej, powinieneś unikać każdego biznesu z dużymi inwestycjami kapitałowymi. W czasie inflacji dobre są również nieruchomości, które można kupić raz, a które później zyskują na wartości. Natomiast inwestycje w firmy, takie jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i kolejowe, to niezbyt dobre lokowanie kapitału na trudne czasy – Stwierdził prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway, podczas spotkania akcjonariuszy w 2015 roku.

Na spotkaniu akcjonariuszy w 2009 roku Buffett zauważył, że pierwszą najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby zabezpieczyć się przed inflacją, jest inwestowanie w siebie i swoje umiejętności.

Inwestycje w siebie i firmy z niezmiennym popytem

– Jeśli jesteś najlepszym nauczycielem, najlepszym chirurgiem, najlepszym prawnikiem, to dostaniesz swoją część narodowego tortu ekonomicznego niezależnie od wartości waluty. […] Drugą najlepszą ochroną jest wspaniały biznes, co oznacza firmę, w której na produkty jest popyt, nawet jeśli firma musi podnieść ceny – powiedział Buffett.

W liście do akcjonariuszy z 1981 roku Buffett prawdopodobnie wyraził to wszystko tak jasno, jak nigdy dotąd, pisząc, że firmy, które mają tendencję do przetrwania inflacji, muszą mieć dwie cechy. Pierwszą jest zdolność do dość łatwego podnoszenia cen, nawet gdy popyt na produkt jest płaski, a moce produkcyjne nie są w pełni wykorzystywane, bez obawy o znaczącą utratę udziału w rynku lub wielkości sprzedaży jednostkowej.

Drugą jest zdolność do sprostania dużemu wzrostowi wielkości sprzedaży w dolarach, często wynikającemu bardziej z inflacji niż z rzeczywistego wzrostu, przy niewielkich dodatkowych inwestycjach kapitałowych.

Jednak najważniejszą radą od Buffetta, jest to, aby zamiast próbować wybierać poszczególne akcje, niezależnie od tego, czy jesteśmy w okresie inflacji, czy nie, należy pójście wypróbowaną i sprawdzoną metodą, którą jest: fundusz indeksowy, metoda mieć i trzymać.

– Nie sądzę, aby przeciętna osoba potrafiła wybierać akcje, ale polecam S&P 500, by mieć wiele czasu dla otaczających nas ludzi – podsumował swoje rozważania Buffett W 2021 roku, na spotkaniu akcjonariuszy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank akcje wykres | akcje ciech | notowania złotego | ccc giełda | alior gpw | lpp giełda | gpw orange |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here