Naga Markets



Warren BuffettLegendarny inwestor Warren Buffett zaskakuje nie tylko powrotem do formy, ale i stylem, w jaki to robi. Inwestor wkracza ponownie na rynek z przytupem, a to oznacza skupienie akcji własnych (funduszu – Berkshire Hathaway) typu A oraz B na łączną wartość 9 miliardów dolarów. Kwota zaskakuje do tego stopnia, że można to nazwać największym tego typu  przedsięwzięciem inwestora od lat. Co ciekawe, analitycy Wall Street spodziewali się skupu akcji na jedynie 3,2 miliardów dolarów. Co dalej zamierza legenda rynku?

  • Inwestor z Omaha powraca na rynek w wielkim stylu
  • Skup akcji własnych – funduszu – Berkshire Hathaway opiewa na sumę łączną 9 miliardów dolarów
  • Inwestor dokonuje tego typu przedsięwzięcie na skalę światową
  • W III kwartale akcje Berkshire Hathaway osiągnęły imponujący 19-procentowy zwrot

Portfel akcji Berkshire Hathaway zaksięgował prawie 25 mld USD zysków

Amerykański inwestor, który to przeciera szlaki najlepszych zarządzających na świcie wraca na rynek w wielkim stylu. Fundusz Warrena Buffeta publikuje raport, w którym możemy przeczytać m.in o skupie akcji własnych, serii A oraz B na łączną wartość ponad 9 miliardów dolarów. Jest to zdecydowanie jedna z największych tego typu przedsięwzięć inwestora.

Dodatkowo, jak możemy wyczytać z raportu, że w III kwartale akcje Berkshire Hathaway osiągnęły imponujący, bo w końcu 19-procentowy zwrot po kilku słabszych koniunkturalnie kwartałach. W dużej mierze zawdzięczamy to gwałtownemu wzrostowi akcji Apple i Amazon, ale także kluczowych udziałów w portfelu inwestycji kapitałowych Berkshire.

wykres Berkshire H4 09.11.2020
Berkshire H4 09.11.2020

Jak mówią analitycy Wall Street to z nawiązką rekompensuje spadek zysku operacyjnego w szerokim wachlarzu spółek konglomeratu, do których należą m.in ubezpieczyciel Geico, gigant z branży kolejowej BNSF i dostawcy dla przemysłu lotniczego Precision Castparts.

W tym momencie spoglądając na notowania akcji funduszu Buffeta widać, że pomijając okres spadków całego rynku w marcu – spółka nie odnotowała większych cofnięć. Obecny okres traktowany może być jako klasyczna korekta i w ciągu kolejnych dni okaże się w jaki sposób inwestorzy odbiorą informacją podaną przez weekend w raporcie. Jeśli optymizm nadal gościć będzie na wykresie, szansa na osiągnięcie zakresu 215 – 220 dolarów za akcje będą duże.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here