Naga MarketsWarren Buffet twierdzi, że Wall Street stało się zbyt chciwe
Warren Buffet twierdzi, że Wall Street stało się zbyt chciwe

Zdaniem Warena Buffetta przyszły miesiąc będzie idealnym czasem do wyprzedawania najbardziej chodliwych amerykańskich akcji. Wyrocznia z Omahy kieruje swoją radę do wszystkich inwestorów – niezależnie od tego jak prezentują się ich krótkoterminowe prognozy rynkowe.


„Bądź strachliwy, gdy inni są chciwi”

Popularny inwestor twierdzi, że Wall Street w ostatnich latach zostało skażone nadmierną chciwością. Wystarczy zapoznać się z grupą spółek, których zyski od początku roku przekroczyły 25% (w porównaniu do zaledwie 1% zysku indeksu S&P500).

Pomimo bardzo wysokich zysków wspomnianych spółek, inwestorzy detaliczni oraz instytucjonalni liczą na ich dalsze, nieprzerwane wzrosty. Warren Buffett zaleca natomiast zachowanie wewnętrznego „strachu” w momencie gdy wszyscy dookoła chcą chciwi.

Serwis Market Watch na podstawie  danych udostępnianych przez Hulbert Financial Digest wybrał z ponad 50 spółek posiadających w tym roku wysokie stopy zwrotu dziesiątkę tych, nad których sprzedażą warto się zastanowić:

Nazwa spółki Zwot od początku roku
Netflix 147%
Activision Blizzard 84%
Cablevision Systems 54%
Newfield Exploration 51%
Martin Marietta Materials 46%
Altera 45%
Cameron International 38%
Masco 36%
TECO Energy 33%
Avery Dennison 28%

Oczywiście to nie wszystkie spółki z wysokim zyskiem YTD, których sprzedaż warto rozważyć. Analitycy polecani przez Hulbert Financial Digest (posiadający na swoim koncie rekord 15 lat skutecznych decyzji inwestycyjnych) rekomendują również wyprzedaż innych udziałów. Największą zgodność posiadają jednak co do powyżej listy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. hm… wlasnie sprawdzilem notowania Netflix. Rok temu kosztowaly okolo 300 $ a dzis 120 $. Chyba Pan Waren troche sie sie spoznil z rekomendacja, bo akcje faktycznie juz runely z 700 $ na 100 $ ale 5 miesiecy temu:) no i jakos ten roczny wzrost mi nie pasuje,ale moze obliczany jakims tajnym oscylatorem:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here