Naga MarketsWarren Buffett w czasie Covid 19 radzi: wykorzystaj w pełni niskie stopy procentowe
Warren Buffett

Pandemia i spowodowany przez nią kryzys doprowadziła do dużej zmienności na rynku i strat w portfoliach wielu inwestorów. Dotyczy to także Warrena Buffetta, którego inwestycje zostały mocno dotknięte na wiosnę, a mimo to Berkshire Hathaway odnotował 87% wzrost przychodów kwartalnych. Czego więc możemy się od niego nauczyć?

  • Miliarder uważa, że obniżone stopy procentowe stwarzają dobre warunki do inwestycji.
  • Warren Buffett ostrzega przed zaciąganiem wysoko oprocentowanych długów.
  • Według inwestora, rynek wynagrodzi inwestorów długoterminowych.

Warren Buffett radzi: Korzystaj z okazji

Dziewięćdziesięcioletni Buffett dużą część swojej fortuny zawdzięcza nadarzającym się okazjom, z których odpowiednio szybko korzystał. W pierwszej połowie 2020 roku banki centralne decydowały się na obniżanie stóp procentowych w celu zachęcenia ludzi do wydawania swoich oszczędności. Według wyroczni z Omaha jest to dobry moment na inwestycje.

To jest bardzo dobry czas na zaciąganie kredytów, co oznacza, że być może nie jest to tak dobry czas na udzielanie pożyczek, ale jest to dobre dla kraju, że jest to dobry czas na pożyczanie pieniędzy – mówił Buffett.

Zobacz również: Jerome Powell (FED) ostrzega polityków przed brakiem stymulacji gospodarki

Dobrze przygotowany plan inwestycyjny jest najważniejszy

Miliarder zwraca także uwagę na problem nierozsądnego korzystania przez ludzi z kart kredytowych. Według Buffetta, łatwy dostęp do dodatkowych środków jest często pokusą, której część osób nie może się oprzeć, przez co wpadają w spirale długów.

Gdybym był winien jakieś pieniądze z oprocentowaniem w wysokości 18%, pierwszą rzeczą, jaką zrobiłbym z pieniędzmi, byłoby spłacenie ich. Nie można żyć pożyczając pieniądze po takich stawkach i dalej czuć się dobrze. – miał powiedzieć Buffett znajomej proszącej o radę.

Jedną z najbardziej znanych cech strategii inwestora z Nebraski jest również trzymanie się długoterminowego planu. Kiedy na rynkach dopiero rozpoczynały się zawirowania, Warren Buffett podkreślał, że nikt nie jest w stanie przewidzieć co się wydarzy, ale akcje wynagrodzą inwestorów długoterminowych. Kierując się takim przeświadczeniem Berkshire Hathaway zwiększyło w tym roku swoje udziały w Bank of America kupując w sierpniu akcje o łącznej wartości 2,1 miliardów dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Berkshire Hathaway w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here