Naga MarketsRady inwestycyjne Warrena Buffetta - co miliarder powiedział inwestorom w 1999 roku?W 1999 roku właściciel Berkshire Hathaway – Warren Buffett, został zapytany, co jego zdaniem należy zrobić, aby stać się tak bogatym jak on. Wówczas majątek inwestora wynosił 30 miliardów dolarów. Jego rada jest jednak aktualna do dziś. Inwestor powiedział, że należy… po prostu zacząć działać.

Rady Warrena Buffetta sprzed ponad 20 lat są aktualne do dziś

68-letni wówczas Buffett – którego majątek od tego czasu wzrósł do ponad 100 miliardów dolarów – powiedział, że procent składany jest najlepszym przyjacielem inwestora i porównał budowanie bogactwa poprzez odsetki do toczenia kuli śnieżnej z górki.Zacznij wcześnie. Ja zacząłem budować tę małą kulę śnieżną na szczycie bardzo wysokiego wzgórza. A to wzgórze było jak największe, trzeba zacząć albo bardzo młodo, albo dożyć bardzo późnej starości – powiedział Warren Buffett.

Miliarder powiedział, że gdyby kończy studia w 1999 roku i miał do zainwestowania 10 tysięcy dolarów, strategicznie podchodziłby do wyboru, gdzie ulokować swoje pieniądze.

Prawdopodobnie skupiłbym się na mniejszych firmach, ponieważ pracowałbym z mniejszymi sumami i jest większa szansa, że coś mogłoby zostać przeoczone – wyjaśnił inwestor, twierdząc, że zacząłby badać firmy alfabetycznie według podanej strategii.

Zdaniem Wyroczni z Omaha inwestorzy muszą radzić sobie sami i polegać na własnej wiedzy i intuicji przy poszukiwaniu obiecujących firm, w które mogą zainwestować. Dodał, że bystrzy inwestorzy najlepiej zrobią, jeśli będą działać „bardzo energicznie”, gdy zobaczą coś, co uznają za dobrą okazję. Dodał również, że dobry inwestor nie powinien rozglądać się dookoła i czekać, aż inni ludzie się z nim zgodzą – czasem jego zdaniem trzeba pójść pod prąd.

Buffett jest również zagorzałym zwolennikiem funduszy indeksowych, które posiadają akcje wszystkich spółek znajdujących się w indeksach, co czyni je automatycznie zdywersyfikowanymi.

Aby zbudować swoje bogactwo, inwestorzy powinni „konsekwentnie kupować niedrogi fundusz indeksowy S&P 500”. Kupuj go na dobre i na złe, a zwłaszcza na złe – takimi słowami zwrócił się do inwestorów w 2017 roku.

invest

Mimo tych wszystkich rad, Buffett przyznał, że aspirowanie do zarobienia takich sum pieniędzy jak on jest niepotrzebne, a swoją fortunę określił jako „niepojętą”.

Pieniądze robią bardzo mała różnicę po osiągnięciu pewnego, umiarkowanego poziomu. Jeśli miałbym możliwość oddania znaczącej części mojego majątku w zamian za kilka dodatkowych lat życia lub możliwości robienia tego co lubię, zrobiłbym to w sekundę – dodał na zakończenie Buffett.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut online | ceny ropy wti | kurs pge | kursu funta | kurs biomed lublin | giełda kghm | orlen gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here