Naga MarketsWarren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi na świecie stwierdził w rozmowie z Becky Quick, amerykańską prezenterką i dziennikarką telewizyjna współprowadzącą Squawk Box w CNBC, że “Bitcoin nie ma żadnej wyjątkowej wartości”. Jego zdaniem najstarsza z kryptowalut “to złudzenie”.


Bitcoin to złudzenie

Warren Buffet po raz pierwszy na temat bitcoina publicznie wypowiedział się w październiku 2017 roku. Od tego czasu wielokrotnie prezentował swój sceptycyzm wobec walut wirtualnych nazywając Bitcoina “prawdziwą bańką“, “hazardem” czy “trutką na szczuty” a jego zwolenników “szarlatanami

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyrocznia z Omaha, bo tak właśnie nazywany jest Warren Buffet powiedział również, że jest przychylny optymistom, którzy kupili najstarszą z kryptowalut w nadziei, że “zmieni to ich życie”. Zauważa jednak, że Bitcoin stracił w ostatnim czasie ponad 80 procent swojej wartości. Zwrócił on także uwagę na potencjał leżący u podstaw technologii blockchain…zaznaczając, że jej sukces nie zależy od kryptowalut.

Warto także zwrócić uwagę, że dyrektor generalny Berkshire Hathaway nie jest osamotniony w swoim sceptycyzmie. Dość negatywny stosunek do kryptowalut mają także m.in.: Ray Dalio, właściciel największego funduszu hedge na świecie; Bill Gates, założyciel i dawny prezes Microsoftu; Nouriel Roubini, profesor ekonomii na New York University Stern School of Business oraz Robert Shiller, noblista, ekonomista i profesor Yale University. Wszyscy oni uważają, że Bitcoin upadnie i zostanie zapomniany.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGPW: Od 4 marca kursy akcji i kontraktów określane będą z dokładnością do 4 miejsc po przecinku
Następny artykuł500+ i “trzynastka” dla emerytów wywołuje reakcję rynku obligacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here