Naga MarketsWarren Buffett ujawnił swoje trzy nowe spółki w Berkshire Hathaway
Warren Buffett, zwany jest często Wyrocznią z Omaha

Berkshire Hathaway Inc. – konglomerat należący do Warrena Buffetta, zmniejszył w ostatnich miesiącach roku swój udział w spółce Apple Inc. Holding ujawnił również swoje trzy nowe zakupy, których dokonał w tajemnicy, wykorzystując do tego poufne zgłoszenie w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

  • Notowania ujawnionych przedsiębiorstw od razu poszybowały w górę mowa o Verizon Communications, Marsh & McLennan oraz Chevron 
  • Warren Buffett dokonał przebudowy swojego portfela inwestycyjnego
  • Berkshire Hathaway zredukował swoje udziały w sektorze bankowym i dokupił akcje producentów leków
  • Holding pozbył się udziałów w Barrick Gold Corp. oraz Pfizer

Warren Buffett odkrył karty

Berkshire kupił akcje spółek: Verizon Communications Inc., brokera ubezpieczeniowego Marsh & McLennan Cos. oraz Chevron Corp. Te trzy przedsiębiorstwa, które otrzymały status poufnych i nie zostały ujawnione w raporcie za trzeci kwartał, pojawiły się zgodnie z uaktualnionym dokumentem opublikowanym we wtorkowy wieczór. Wiadomość o inwestycjach miliardera spowodowała nagły wzrost cen akcji tych trzech firm na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Buffett i jego zastępcy ds. inwestycji, Todd Combs i Ted Weschler, przebudowali portfel w ciągu ostatniego roku, kiedy pandemia koronawirusowa dotknęła USA. Firma była mocno zaopatrzona w akcje sektora bankowego, który dobrze sobie poradził w czasie pandemii, jednak był zbyt narażony na utratę znacznej części finansów swoich klientów. W ostatnich miesiącach konglomerat zmniejszył zaangażowanie w niektórych z tych kredytodawców, utrzymując jednocześnie pozycje na takich firmach jak Bank of America Corp.

Przebudowa portfela inwestycyjnego Berkshire Hathaway

Berkshire zmniejszył udziały w bankach, wycofując się również z JPMorgan Chase & Co., PNC Financial Services Group Inc. i M&T Bank Corp. oraz zmniejszyło swoje udziały w Wells Fargo & Co. aż o 59%. Redukcji uległo również Apple.

Holding zwiększył natomiast nakłady na producentów leków i tym samym dokupił akcje Merck & Co Inc, Abbvie Inc i Bristol-Myers Squibb Co. Sfinalizowano również swoje zyski na koncernie Pfizer i całkowicie pozbyto się jego udziałów.

Berkshire wycofał się również ze spółki Barrick Gold Corp. Inwestycja ta od samego początku była zaskoczeniem, gdy została ujawniona w zeszłym roku, biorąc pod uwagę sceptyczne podejście Buffetta do tego metalu szlachetnego. Firma zmniejszyła również swoje nakłady w General Motors Co., redukując pakiet udziałów wycenianych na około 3 miliardy dolarów pod koniec czwartego kwartału.

Niektóre z nowych udziałów były znaczące. Berkshire posiadał inwestycję w Chevron wycenianą na prawie 4,1 miliarda dolarów na koniec 2020 roku, podczas gdy jego wkład w Marsh & McLennan był wyceniany na 499 milionów dolarów. Holding zgromadził 8,6 mld dolarów udziałów w Verizon.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd | kryptowaluty informacje | cdr notowania | dax spekulant | kirs dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here