Naga MarketsWarren Buffett ujawni dziś tajemniczą spółkę z portfela Berkshire HathawayKonglomerat Warrena Buffetta – Berkshire Hathaway – udostępni dziś wieczorem w swoim kwartalnym sprawozdaniu pakiet spółek, które posiadał na dzień 31 grudnia 2020 roku. Spekuluje się, że mogą się tam znajdować takie firmy jak Walt Disney, PayPal Holdings, Google Alphabet, Home Depot, Exxon Mobil czy Chevron.

  • W ostatniej dekadzie miliarder tylko raz skorzystał z poufnego zgłoszenia zakupu akcji
  • Zdaniem analityków holding zainwestował w spółkę od 5 do 10 miliardów dolarów
  • Inwestorzy obstawiają, że tajemniczą spółką jest Disney lub PayPal

Warren Buffett przedstawi dziś spółkę, w którą zainwestował

Po opublikowaniu ostatniego kwartalnego sprawozdania holdingu należącego do miliardera w połowie listopada ubiegłego roku (wartego wówczas około 250 miliardów dolarów), konglomerat poinformował, że dokonał zakupu akcji kilku spółek, jednak w formie poufnej, nie zdradzając ich nazwy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Berkshire Hathaway podało, że informacje poufne zostały pominięte w publicznym formularzu 13F i złożone oddzielnie w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Warren Buffett w ostatniej dekadzie rzadko korzystał z poufnego zgłoszenia. Tego typu zdarzenie miało miejsce ostatni raz w 2015 roku, a tajemniczą spółką okazał się Phillips 66.

SEC może przyznać inwestorom instytucjonalnym status poufny, jeśli zgodzi się, że publiczne ujawnienie informacji wpłynęłoby na kurs akcji i utrudniło inwestorowi zakończenie programu skupu. Jest możliwe, że Berkshire będzie nadal utrzymywać holding w tajemnicy.

Tajemniczy holding może być spory, a wartość jego udziału w portfelu Berkshire Hathaway jest wstępnie wyceniana przez analityków na kwotę rzędu 5-10 miliardów dolarów.

Co obstawiają inwestorzy?

Gary Black, prywatny inwestor i były dyrektor generalny zarówno Aegon Asset Management, jak i Janus Capital zrobił na swoim profilu na Twitterze ankietę dotyczącą tajemniczej spółki. Wzięło w niej udział ponad 50 tysięcy osób, a najczęściej wybieranymi przedsiębiorstwami były: Disney oraz PayPal.

W ostatnich kwartałach Buffett wyprzedał udziały Berkshire w Goldman Sachs Group, gwałtownie zredukował udziały w JPMorgan Chase, wyciął wieloletnią pozycję w Wells Fargo i kupił udziały w grupie akcji lekowych, zwłaszcza Merck, AbbVie i Bristol Myers Squibb.

W ciągu kilku ostatnich kwartałów Buffett wyprzedał udziały takich spółek jak Goldman Sachs Group, JPMorgan Chase czy Walls Fargo. Ich miejsce zastąpiły firmy głównie pochodzące z sektora farmaceutycznego – Merck, AbbVie i Bristol Myers Squibb.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed | gpw biomed lublin | kurs dolars | orlen kurs | płatność blik co to |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here