Naga MarketsWczorajsze dane API wpłynęły w wyraźnie negatywny sposób na wycenę ropy naftowej a ta pociągnęła za sobą niektóre z największych indeksów. Po świetnym byczym rajdzie amerykański rynek kapitałowy znalazł się na najwyższych poziomach w historii i wygląda na to, że przynajmniej część z kupujących zaczyna obawiać się spadków. 


Dow Jones w trakcie minionych pięciu dni aż czterokrotnie kończył sesję poniżej poziomu otwarcia, jednak wygląda to bardziej na zwykły brak kupujących niż chęć sprzedaży. Zresztą, to całkiem ironiczne gdyż większość z wzrostów które widzimy na wykresie było efektem braku sprzedających:

Cieszyć może również fakt powrotu zmienności na rynki. Indeks strachu, VIX znalazł się już na poziomie 11.59 punktów co jest miłą odmianą od ostatnich dwóch tygodni. Spoglądając na rynki azjatyckie nie można nie zauważyć niedźwiedzich tendencji jakie dziś pokazały się na Nikkei225 (-1.5%), China50 oraz ASX200 (oba po -0.5%). Dopiero popołudniu przekonamy się, czy sentyment z Azji przepłynie również do Europy:

Jak można podejrzewać, zwiększona awersja do ryzyka oznacza wzrosty tradycyjnej bezpiecznej przystani jaką jest złoto. Cenny metal utrzymuje się ostatnio w miarę stabilnym trendzie wzrostowym. Po teście wsparcia na $1260 złoto formuje kanał wzrostowy:

Portfolio Buffetta

Zastanawialiście się co w swoim portfelu inwestycyjnym trzyma najbardziej znany inwestor na świecie? Spis wszystkich spółek można znaleźć na stronie Berkshire Hathaway. Jednak CopyFund™ stworzony na podstawie tego portfolio można znaleźć również na eToro. Szkoda tylko, że wyniki spółek Buffetta nie są nawet zbliżone do tych generowanych przez najlepszych traderów eToro. 

Jednak liczy się jakość, nie ilość. Warren Buffett nie bez przyczyny jest jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi. Jego średnia stopa zwrotu od 1965 roku wyniosła 9,7%.

Sprawdź zalety funduszy eToro na rachunku demonstracyjnym

Jednak Warren dokonał kilku ważnych zmian w ostatnich miesiącach. Pozbył się 30% swoich akcji IBM i zakupił dodatkowe 4 miliony akcji Apple. Dziś wydaje się to dobrym posunięciem, gdyż akcje Apple zyskują 6% podczas gdy IBM spadło o 5%

Tymczasem na rynku kryptowalut aż zielono od wzrostów. W ciągu ostatnich 24 godzin 87 z pośród stu najważniejszych kryptowalut zyskuje na wartości. Całkowita kapitalizacja rynku wynosi obecnie rekordowe 215 miliardów dolarów. Oznacza to, że od początku tego roku rynek kryptowalut rozrósł się o $17 mld. CryptoFund dostępny na eToro zyskał od czerwca oszałamiające 78%:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here