Naga MarketsWarren Buffett "to idiota". Jestem od niego lepszy, mówi daytraderCzy właśnie byliśmy świadkami formacji blow-off top? Twierdząco na pytanie odpowiada Gary Evans z bloga Global Macro Monitor, który jako przyczynę wskazał na niedawną akcję na kanale Dave’a Portnoya, założyciela Barstool Sports. Portnoy dosadnie wyrażał się na temat Warrena Buffetta nazywając go “idiotą”. Mówił także, że daytrading to najłatwiejsza gra, w jaką kiedykolwiek grał.

  • Daytrading to dla Portnoy’a najłatwiejsza gra w jaką kiedykolwiek grał
  • Znany z Twittera inwestor uważa się teraz za lepszego od Warrena Buffetta

Sprzedaż linii lotniczych przez Berkshire Hathaway to błąd?

W poniedziałek Portnoy przyczepił się do Berkshire Hathaway Warrena Buffetta za pozbycie się akcji linii lotniczych w związku z epidemią koronawirusa. Opowiedział też o tym, jak zarobił prawie 300 000 $ tego dnia, jednak przegapił jeszcze większy zysk, wychodząc z transakcji zbyt wcześnie.

– Po prostu drukuję pieniądze – powiedział Portnoy. – Po co czerpać zyski, gdy każda linia lotnicza każdego dnia rośnie o 20%. Przegrani czerpią zyski. Zwycięzcy przesuwają żetony na środek… Powinienem zarobić miliard dolarów – kontynuuował.


Evans porównał poniedziałkową deklamację Portnoya do jednego z najczęściej cytowanych sygnałów szczytów rynkowych w historii.

Jesienią 1929 roku ekonomista z Yale, Irving Fisher, powiedział: “Ceny akcji osiągnęły coś, co wygląda jak stan równowagi utrzymujący się na wysokim poziom”. To, co wydarzyło się w październiku tego samego roku przeszło do historii.

Jestem teraz lepszy niż Warren Buffett

Po tym, jak tweet Portnoya rozprzestrzenił się na Twitterze, we wtorek jego nagonka na Wyrocznię z Omaha, była jeszcze większa. Portnoy nazwał Buffetta “spłukanym” inwestorem, który przestał mieć znaczenie.

– Nie twierdzę, że miałem lepszą karierę… On jest jednym z najlepszych, którzy to robili – mówił Portnoy.
– Jestem nową rasą. Jestem nowej generacji. Nikt nie może argumentować, że Warren Buffett jest lepszy na giełdzie niż ja w tej chwili. Jestem lepszy niż on. To jest fakt – kontynuował.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here