Naga Marketswarren_buffett.topNależąca do Warrena Buffetta spółka inwestycyjna Berkshire Hathaway we wtorek dokonała nowej inwestycji w Kinder Morgan, firmę zajmującą się produkcją rurociągów. Ceny ropy naftowej sięgają obecnie 12-letnich minimów.


Berkshire posiada obecnie 26,5 mln akcji Kinder Morgan o łącznej wartości 395,9 mln USD. Na wieść o zakupie akcji spółki przez giganta inwestycyjnego, w godzinach posesyjnych wartość akcji skoczyła o 6,9% do poziomu 16,70 USD. Od kwietnia zeszłego roku akcje firmy straciły łącznie dwie trzecie wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
kinder

Nie wiadomo czy decyzję o zakupie akcji Kinder Morgan podjął sam Buffett czy jego menedżerowie Todd Combs i Ted Weschler. Często okazuje się, że takie dosyć problematyczne i niepewne inwestycje nie są dziełem Buffetta. Mimo to, decyzja o zakupie spółki związanej z ceną ropy inwestorzy detaliczni odebrali jako sygnał tego, gdzie zdaniem Buffetta będzie zmierzać cena czarnego złota.

Graj na akcjach zagranicznych spółek dzięki TMS

Berkshire zwiększyło również swój udział w Phillips 66 i w tym roku łącznie kupiło akcje rafinerii za 1,08 mld USD. Spółka Buffetta posiada obecnie 14,3% akcji wartych 5,91 mld USD.

philips

Patrząc na inne zakupy Berkshire, firma zmniejszyła swój udział w IBM o 600 mln USD. Sprzedała też część akcji AT&T, w zamian zakupiła udziały w Deere&Co. Nadal liderami w portfelu firmy są Wells Fargo (26,08 mld USD) oraz Kraft Heinz (23,69 mld USD).

invest

berkConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here