Naga Markets

Warren Buffett stawia na Apple. Akcje nadgryzionego jabłka stanowią blisko 50% portfela Berkshire HathawayWarren Buffett jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych inwestorów w historii. Obecnie „wyrocznia z Omahy” zdaje się mocno ufać spółce Apple, ponieważ stanowią oni blisko 50% portfela Berkshire Hathaway. Wśród największych podmiotów w portfelu inwestora znajduje się również Bank of America oraz American Express, którego akcje Buffett nabył po raz pierwszy 58 lat temu!

Apple to już blisko 50% portfela

Jednym z najbardziej znanych inwestorów jest niewątpliwie Warren Buffett. Wielu widzi w nim jednego z najbardziej skutecznych inwestorów w historii, dzięki czemu bywa on nazywany „wyrocznią z Omaha”. Wskazuje on, że „o wiele lepiej jest kupić wspaniałą firmę po uczciwej cenie, niż uczciwą firmę po wspaniałej cenie”.Obecnie za wspaniałą firmę w oczach Warrena Buffetta uchodzi m.in. gigant technologiczny Apple, którego akcje stanowiły aż 49,1% portfolio Berkshire Hathaway (stan na październik 2021), a ich rynkowa wartość (w zależności od kursu), może wynosić nawet 110 miliardów dolarów amerykańskich.

Warto jednak wskazać, że Apple jest liderem portfela wyroczni z Omaha już od lutego 2018 roku, kiedy to prześcignęli Wells Fargo. Sama przygoda ze spółką rozpoczęła się jednak 2 lata wcześniej, kiedy to w pierwszym kwartale 2016 Berkshire nabyło 9,8 mln akcji o wartości 1 mld dolarów.

– Marka i produkt, to niesamowite połączenie. To ogromna, ogromna okazja dla nas, ludzi. Mam na myśli, że rola, jaką odgrywa w naszym życiu Apple, jest ogromna. To znaczy, ja używam tylko ich telefonu [red. tylko do dzwonienia], ale prawdopodobnie jestem jedynym facetem w kraju. – tak Warren Buffett opisuje spółkę Apple.

Niektóre spółki Buffett zaczął nabywać w 1963 roku

Na kolejnych miejscach znajdują się równie duże i znane podmioty, które również posiadają bardzo znaczące udziały w całym portfelu. Drugie miejsce należy do Bank of America, którego Warren Buffett posiada aż 1,03 mld akcji, a wartość tej pozycji w całym portfelu wynosi 13,3%. Warto wspomnieć, że zainteresowanie bankiem rozpoczęło się w 2011 roku, co było pokłosiem światowego kryzysu finansowego (pomógł on bankowi w trakcie krachu).

Wśród pozostałych dużych podmiotów wymienić można również American Express oraz Coca-Colę. Pierwszy z podmiotów stanowił 7,5% portfela, natomiast drugi 6,9%. Jako ciekawostką można dodać, po raz pierwszy akcje American Express zostały nabyte przez Buffetta w 1963 roku, tak więc aż 58 lat temu! Również Coca Cola znajduje się w portfelu tego słynnego amerykańskiego inwestora od wielu dekad, a dokładnie zaczął on nabywać akcje Coca Coli po krachu z 1987 roku.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: celon pharma notowania | selvita gpw | euro | amrest gpw | neuca cena akcji | gpw pkp cargo | livechat akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here