Naga MarketsWarren Buffett sprzedał akcje, których wartość wzrosła teraz o ponad 700 mln USD więcej Legendarny inwestor Warren Buffett w zeszłym roku pozbył się akcji kilku spółek, które mocno traciły ze względu na pandemię koronawirusa. Te jednak w tym roku zaliczają się do grona największych zwycięzców i przyczyniłby się do wzrostu portfela Berkshire Hathaway.

  • Buffett sprzedał akcje Occidental oraz United Airlines
  • Obie spółki fatalnie radziły sobie w 2020 roku
  • Obecny rok okazuje się dla nich bardzo łaskawy

Buffett sprzedał tegoroczne perełki

Buffett sprzedał udziały Berkshire Hathaway w spółce Occidental Petroleum oraz United Airlines (UAL) w wstrząsającym drugim kwartale 2020 r. A jednak obie te spółki zyskały na wartości w 2021 r. na rynku napędzanym przez wartość.

Okazuje się, że zyskały nawet bardziej niż tylko trochę. Occidental to czwarta najlepsza spółka indeksu S&P 500 w tym roku, ze wzrostem o 77 proc. Z kolei United Airlines zyskał ponad 30 proc..

Decyzja Buffeta o sprzedaży spółek była zasadna. Occidental okazała się najgorszą akcją na S&P 500 w 2020 r. Przez gwałtowny spadek cen ropy, akcje Occidental osunęły się o 77 proc. w 2020 r. Natomiast United Airlines straciły połowę swojej wartości w 2020 r. stając się piątą najgorszą akcją na S&P 500.

Jednakże w 2021 roku akcje wspomnianych spółek na nowo ożywają i z najgorszych zmieniły się w najlepsze.

Akcje Occidental wzrosły już w tym roku o ponad 76,9 proc. 30,63 USD. Pod koniec drugiego kwartału 2020 r. za akcję trzeba było zapłacić ​​18,30 USD. Wtedy Buffett pozbył się prawie 19 milionów akcji tej spółki. Notowania spadły o połowę od początku 2020 roku do końca kwartału, w którym Buffett ostatecznie sprzedał. Teraz te akcje warte są 233 mln USD więcej.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

W przypadku United Airlines, notowania akcji w drugim kwartale 2020 r., kiedy Buffet się ich pozbywał, spadły do 34,61 USD. Jednak w tym roku wzrosły o 30 proc. To sprawia, że ​​22,1 miliona akcji sprzedanych przez Buffetta jest teraz warte 480 mln USD więcej.

Mimo to, akcje Berkshire Hathaway wzrosły w tym roku o 13,5 proc. Wiele innych wartościowych inwestycji, takich jak koleje i finanse, przynosi zwrot. Jedynie Apple może zbytnio nie zadowalać. Spółka stanowiąca prawie połowę portfela spadła w tym roku o 9 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jsw | pkn orlen kurs akcji | kurs dolara prognozy 2020 | kurs krypto | mrc notowania | kryptowaluty ranking |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here