Naga MarketsWarren Buffett spada w rankingu najbogatszych ludzi świata. Kto go wyprzedził?Warren Buffett jest nie tylko jednym z najwybitniejszych inwestorów obecnych czasów, ale także filantropem. Jednakże, pandemia koronawirusa dała się we znaki spółce Berkshire Hathaway, której przewodzi Buffett. Do tego dochodzi przeznaczenie na cele dobroczynne akcji spółki wartych 2,9 mld dolarów, które Buffett rozdał w tym tygodniu. To wszystko sprawiło, że Buffett spadł w rankingu Bloomberga na 8. miejsce listy najbogatszych ludzi świata. Wyprzedzili go giganci ze spółek technologicznych.

  • Majątek netto Warrena Buffetta szacowany jest na 68,6 mld dolarów
  • Buffett zajmuje obecnie 8. miejsce w indeksie najbogatszych ludzi świata
  • Wyprzedził go Steve Ballmer oraz współzałożyciele Google

Warren Buffett 8. na w indeksie najbogatszych

Jako filantrop, Warren Buffett od 2006 roku przeznaczył na cele dobroczynne akcje Berkshire warte aż 37 mld dolarów. Przekazanie 2,9 mld dolarów w akcjach, w tym tygodniu sprawia, że majątek netto Wyroczni z Omaha szacowany jest teraz na poziomie 68,6 mld dolarów. Taka kwota wystarczy na zajęcie 8. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata wg Bloomberga.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadek w rankingu jest dość dotkliwy, ponieważ jeszcze w czerwcu, Buffett znajdował się w pierwszej piątce. Teraz natomiast jest najniżej od czasu powstania indeksu. Nie wydaje się jednak, by znany inwestor w ogóle przejmował się swoją pozycją w tym rankingu.

Kto wyprzedził Buffetta? Okazuje się, że w ostatnim czasie mocno rosną fortuny spółek technologicznych. Odczuł to Steve Ballmer, były dyrektor generalny Microsoftu, a także współzałożyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, którzy w indeksie Bloomberga znajdują się przed Buffettem.

Największe przejęcie holdingu Buffetta od lat

Warren Buffett zachowywał względną ciszę inwestycyjną podczas zgiełku pandemii koronawirusa. Jednak pod koniec zeszłego weekendu pasywność ta została przerwana, a holding Buffetta odnotował największe przejęcie od ponad czterech lat.

Konglomerat Berkshire Hathaway zainwestował teraz w Dominion Energy. Umowa kupna za 4 mld dolarów dotyczy wszystkich aktywów przesyłowych i magazynowych gazu ziemnego Dominion Energy. Dodatkowo przejęty zostanie dług w wysokości 5,7 miliarda dolarów.

Jesteśmy bardzo dumni z dodania tak dużego portfela aktywów na gaz ziemny do naszego już i tak sporego biznesu energetycznego – oświadczył Buffett.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here