Naga MarketsWarren Buffett radzi: gdzie zainwestować pieniądze, gdy inwestorzy porzucą rynek akcji?Na początku tego roku, Berkshire Hathaway przeznaczył znaczną część swojego kapitału w akcje spółki Barrick Gold. Fakt powszechnie znanej awersji Warrena Buffetta do złota sprawił, że wiadomość o tej inwestycji wstrząsnęła rynkiem złota. To jednak złoty kruszec nadal pozostaje najbardziej atrakcyjną inwestycją gdy inwestorzy porzucą przewartościowaną Wall Street i inne parkiety giełdowe, uważa jeden z uczniów wyroczni z Omahy.

  • Akcje większości spółek zaczynają być przewartościowane
  • Stosunek cen towarów do akcji znajduje się na niebezpiecznie wysokim poziomie
  • Złoto bezpieczną przystanią dla inwestorów, uważa Kevin Smith z Crescat Capital

Złoto największym faworytem do dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego

Kevin Smith, dyrektor generalny ds. inwestycji w Crescat Capital mówi, że inwestorzy, którzy pójdą śladami amerykańskiego holdingu z siedzibą w Omaha, poprzez dodanie złota do swojego porrfolio zostaną bogato wynagrodzeni, gdy hossa się odwróci. Smith wykorzystał poniższy wykres stosunku cen towarów do akcji jako główny powód, dla którego inwestorzy mieliby zakupić wspomniany surowiec w kluczowym momencie podczas większej korekty na rynku akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod koniec 2020 roku akcje są notowane na rekordowo wysokich poziomach, podczas gdy towary, znajdujące się po drugiej stronie rynku, są mocno niedowartościowane. W swojej notatce do klientów, dyrektor Crescat Capital, który inwestowania uczył się w oparciu o działania Warrenna Buffetta, porównał obecną sytuację do dwóch baniek, które miały już miejsce przy podobnym układzie sił – do bańki z 1972 roku oraz bańki internetowej, która miała miejsce 2 dekady temu.

Kevin Smith, dyrektor generalny ds. inwestycji w Crescat Capital

Smith wyjaśnił, że niedługo inwestorzy będą chcieli zrealizować swoje zyski przy możliwie najlepszych dla nich cenach, a ten moment powoli się zbliża. Spowoduje to duże odejście od najbardziej obleganych akcji, które wprowadziły obecną hossę do rekordowych szczytów.

Analitycznie myślący inwestorzy wkrótce będą chcieli zrezygnować z przewartościowanych akcji i poszukać sposobu na ulokowanie swojego kapitału w innym miejscu – napisał Smith.

Dobrymi drogami do dywersyfikacji mogą być jego zdaniem spółki takie jak Newmont Corporation czy Barrick Gold. Innym sposobem są ETF-y, takie jak GDX (VanEck Vectors Gold Miners ETF) czy GDXJ (VanEck Vectors Junior Gold Miners ETF).

Szczerze mówiąc, kupno złota czy srebra nie jest dziś odwrotną pozycją inwestycyjną. Wystarczająco dużo osób zgadza się z poglądem, że wszystkie waluty wspierane przez rząd są skazane na pewien poziom dewaluacji poprzez inflację z powodu poziomu fiskalnej i monetarnej nieostrożności oraz niezrównoważonego zadłużenia w systemie finansowym – dodał Smith na koniec.

Co istotne, “złote akcje” dały zarobić w 2020 roku dwukrotnie więcej niż sam cenny kruszec. Barrick Gold Corporation, notowana na giełdzie w USA spółka powiązana z rynkiem złota od początku roku rośnie o ponad 60%, gdy w tym samym czasie samo złoto odbija YTD o 30%

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here