Naga MarketsWarren Buffett radzi, co zrobić z czekiem na 1400 dolarów od Joe Bidena
Warren Buffett, zwany jest często Wyrocznią z Omaha

Nie ma tu niespodzianki: Warren Buffett nie otrzyma czeku stymulacyjnego od Joe Bidena w wysokości 1400 dolarów, i to niekoniecznie dlatego, że wartość netto legendy inwestowania przekroczyła niedawno 100 miliardów dolarów.

  • Miliarder radzi, aby każde nadwyżki finansowe w pierwszej kolejności przeznaczać na spłatę długu
  • Nie będąc zadłużonym, dobrym sposobem jest przeznaczenie dodatkowych źródeł finansowania na inwestycje

Warren Buffett daje cenne rady posiadaczom najnowszych czeków od Bidena

Uprawnienie do otrzymania jednej z nowych dopłat zależy od tego, ile się zarabia. Jak wiemy dochody miliardera stawiają go daleko poza limitem. Z dokumentów złożonych w federalnych urzędach regulacyjnych wynika, że Buffett otrzymuje średnio 100 tys. dolarów pensji od swojej firmy Berkshire Hathaway, a dodatkowo co roku zarabia miliardy dolarów na dywidendach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sympatyczny biznesmen udzielił jednak kilku rad innym, jak w skuteczny sposób to dofinansowanie wykorzystać, mimo że sam nie zakwalifikuje się do otrzymania trzeciego czeku stymulacyjnego (ani żadnego innego, który się pojawi).

Buffett twierdzi, że gdy tylko pojawią się dodatkowe pieniądze, pierwszym ruchem powinna być spłata zadłużenia, w szczególności na kartach kredytowych. Wyrocznia z Omaha twierdzi, że “świat zakochał się w kartach kredytowych”, lecz na dłuższą metę są one zbyt kosztowne.

Podczas zeszłorocznego spotkania akcjonariuszy Berkshire Hathaway, które po raz pierwszy odbyło się online, Buffett podzielił się anegdotą o swoim przyjacielu, który otrzymał duży majątek i poprosił go o radę, co z nim zrobić. Okazało się, że miał ona również dług na karcie kredytowej, oprocentowany na 18%.

Miliarder zaznaczył, że rozumie, iż wielu Amerykanów korzysta z kart kredytowych, głównie z powodu trudności finansowych związanych z pandemią. Jednocześnie powiedział, że niektórzy ludzie myślą o swoim kawałku plastiku jak o “studni, która nie ma dna”.

Gdybym był winien jakiekolwiek pieniądze oprocentowane na 18%, pierwszą rzeczą, jaką bym zrobił z jakimikolwiek pieniędzmi, byłoby spłacenie ich. Nie można iść przez życie będąc cały czas zadłużonym – powiedział Buffett swojemu przyjacielowi.

Ale co jeśli twój czek stymulacyjny w wysokości 1400 dolarów nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się długu na kartach kredytowych? Możemy sprawić, że pozostałe salda staną się bardziej przystępne i łatwiejsze do spłacenia, jeśli weźmiemy je w niżej oprocentowaną pożyczkę konsolidacyjną.

Buffett jest zdecydowanym przeciwnikiem noszenia sald na kartach kredytowych:

To po prostu nie ma sensu – powiedział podczas wirtualnego spotkania akcjonariuszy.

Po pozbyciu się długu można zainwestować swoje nadwyżki finansowe

Jeśli nie mamy długu na karcie kredytowej oraz innych pilnych potrzeb do pokrycia z czeku stymulacyjnego, możemy wziąć lekcję od legendy. Najlepszym sposobem jest w tym przypadku zainwestowanie swoich dodatkowych 1400 dolarów.

Być może dobrą inwestycja byłoby kupno akcji Berkshire Hathaway? Z danych wynika, że od lat 60-tych akcje konglomeratu przyniosły średni roczny zwrot w wysokości ponad 20%, w porównaniu do zaledwie 10% dla S&P 500.

Innym sposobem na zainwestowanie swojego czeku stymulacyjnego jest otwarcie konta w aplikacji, która pozwala na budowanie portfela przy użyciu “drobnych”. Łącząc aplikację ze swoją kartą kredytową lub debetową, nasze codzienne zakupy są zaokrąglane w górę. Różnica wynikająca z zaokrąglenia zostanie dodana do naszego konta inwestycyjnego, tym samym stopniowo kumulując nasz kapitał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zlotowki | kurs zł | dax notowanie | kryptowaluty informacje | pgnig forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here