Naga MarketsWarren Buffett przewiduje poważną katastrofę na rynkach w tym rokuWarren Buffett spodziewa się znaczącego krachu na rynku w 2021 roku. Co prawda nie powiedział tego wprost, jednak dotychczasowe decyzje inwestycjne podejmowane na przestrzeni ubiegłego roku mówią same za siebie.

  • Rynki finansowe znajdują się obecnie na bardzo wysokich poziomach i biją kolejne rekordy
  • Warren Buffett pozbywa się linii lotniczych oraz innych znaczących spółek
  • Znany ze swojego sceptycyzmu do złota, legendarny miliarder postanowił zainwestować w cenny surowiec

Warren Buffett podjął zdecydowane kroki dotyczące swoich bieżących inwestycji

Na przestrzeni lat mieliśmy do czynienia z czarnymi łabędziami, ale żadne z poprzednich wydarzeń nie przypominało krachu wywołanego przez pandemię COVID-19. Było to niewątpliwie bezprecedensowe wydarzenie, które na stałe zapisze się na kartach historii. W ciągu kilku tygodni między lutym a marcem 2020 roku rynki akcji spadły o 35%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po fenomenalnych wzrostach akcji od początku kwietnia, większość notowanych spółek wypracowała sobie znaczne zyski do końca 2020 roku, pomimo ciężkiej sytuacji gospodarczej występującej na całym świecie. Czy obecny poziom rynków finansowych odzwierciedla jeszcze faktyczny stan gospodarek, czy jest już znacznie przewartościowany?

Wyrocznia z Omaha chyba już znalazła odpowiedź na to pytanie i podjęła zdecydowane kroki, mające na celu zminimalizowanie ryzyka wynikającego z potencjalnego krachu.

Miliarder pozbył się części spółek ze swojego portfela inwestycyjnego

Jedną z pierwszych rzeczy do rozważenia jest fakt, że Buffett spędził większość roku 2020 na sprzedaży swoich udziałów. Jego konglomerat Berkshire Hathaway poza kilkoma przejęciami, które były bagatela niewielkie, zaczął pozbywać się części posiadanych akcji.

Inwestor całkowicie opuścił linie lotnicze oraz spółki takie jak Occidental Petroleum czy Restaurant Brands International, jednocześnie zmniejszając swoje pozycje w kilku innych firmach. Już samo to posunięcie sugeruje, że uważa, iż niektóre firmy nie są warte posiadania. Zgromadzenie większej ilości pieniędzy wskazuje również na to, że planuje kupno dużych firm, prawdopodobnie gdy nadejdzie kolejny krach na rynku.

Czy złoto wreszcie zyskało uznanie Warrena Buffetta?

Wyrocznia Omaha wykonała kolejny bezprecedensowy ruch: Buffett zainwestował w złoto!

Warren Buffett znany jest ze swojego sceptycznego podejścia do tego cennego surowca. Miliarder uważa, że zabezpieczanie zakładów na złoto jest zbliżone do stawiania zakładów przeciwko gospodarce. Chociaż nie kupił on bezpośrednio złota, to zainwestował miliony w akcje spółki Barrick Gold. Biorąc więc pod uwagę jego stanowisko w sprawie tego surowca, było to bardzo zaskakujące posunięcie z jego strony.

Spółki takie jak Barrick ponad dwukrotnie zwiększały swoje przychody ze względu na wyższe ceny złota. Jeśli w 2021 r. dojdzie do poważnego krachu na rynku, ceny kruszcu mogą jeszcze bardziej wzrosnąć.

Wielu inwestorów wykorzystało sytuację, spowodowaną szybkim ożywieniem na giełdzie. Istnieje jednak kilka sygnałów ostrzegawczych sugerujących, że w 2021 roku może czekać nas, co najmniej jedna poważna korekta na rynkach. Wśród nich są m.in. czynniki takie jak: rekordowa liczba IPO, które przyniosły ogromne zyski podczas swoich debiutów (więcej o tym w artykule: Szaleństwo spekulacyjne ogarnia Wall Street oraz światowe rynki), przewartościowanie dużej ilości spółek mających znaczący wpływ na główne indeksy światowe czy nowe, historyczne szczyty kryptowalut, które do dziś budzą skrajne emocje wśród większości analityków i inwestorów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usa 500 | kryptowaluty informacje | bitcoin info | akcje cdr | funt brytyjski | theppro co to |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Co to za bzdury? Buffett zawsze powtarzał że nie wie co się wydarzy na rynkach finansowych i nie jest mu to potrzebne. On tylko wycenia biznesy i kupuje jeżeli cena jest właściwa. On nie próbuje trafiać w górki i dołki. Artykuł napisany żeby więcej reklam się wyświetliło.

  2. To są informacje co Buffett robił pół roku temu. Można to wyczytać z raportów kwartalnych z 30 czerwca 2020. Natomiast z danych na 30 września wynika że redukował już Barrick Gold. Na koniec roku nie ma jeszcze info co robił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here