Naga Markets

Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, mówi, że istnieją trzy powody, dla których legendarny inwestor i zaciekły krytyk kryptowalut Warren Buffett powinien kupić bitcoiny.

  • Pompliano jest zdania, że Buffett mimo wszystko powinien zainwestować w BTC.
  • Podaje 3 powody powyższego.

Warren Buffett stawia na złoto, ale nie chce BTC

Buffett niedawno kupił ponad 20 milionów akcji Barrick Gold o wartości około 563 milionów dolarów. Sprzedał również znaczną część swoich udziałów w Wells Fargo i JP Morgan i wszystkie akcje Goldman Sachs.W liście do inwestorów Pompliano mówi, że Buffett powinien zrobić teraz to, przed czym się broni: kupić BTC.

– Warren Buffett i jego zespół zasadniczo zdecydowali się sprzedać akcje banków i zacząć zdobywać ekspozycję na złoto. To kompletny zwrot o 180 stopni z perspektywy, którą Buffett publicznie deklarował od wielu lat, kiedy bagatelizował wartość złota i chwalił się perspektywami banków – tłumaczy Pomp.

Inwestycja Buffetta w Barrick Gold jest postrzegana jako krok w kierunku uzyskania ekspozycji na metal szlachetny w obliczu niepewności co do przyszłości dolara amerykańskiego. Pompliano uważa, że ​​inny miliarder zarządzający funduszem hedgingowym, Paul Tudor Jones, podjął mądrzejszą decyzję, inwestując w bitcoina.

Po co ci BTC?

Pompliano uważa, że fakt ograniczonej podaży sprawia, że bitcoin jest lepszą inwestycją niż złoto, którego ostatecznej podaży nie znamy. Podkreśla również fakt, że BTC jest prostsze do transportu (np. w czasie wojny). Ma rację: prościej jest uciekać z kluczem prywatnym niż monetami czy cięższymi sztabami.

Jeśli chodzi o podzielność, Pompliano mówi, że bitcoin również wygrywa z kruszcem, ponieważ jako zasób można go natychmiast podzielić na mniejsze jednostki zwane satoshi.

Dyrektor wykonawczy Morgan Creek Digital dodaje, że Berkshire powinno zainwestować 5 – 10 proc. swoich środków w bitcoiny.

NED

Oczywiście jest pewne, że Buffett nie kupi BTC. Przynajmniej w tym roku. W przeszłości inwestor-miliarder nazywał cyfrową walutę „trucizną na szczury” i powiedział, że kryptowaluty nie mają żadnej wartości.

Autor poleca też:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here