Naga MarketsWarren Buffett porzuca akcje spółek lotniczych. „Covid-19 zmienił świat”Warren Buffett, legendarny amerykański inwestor, sprzedał całe swoje udziały w czterech głównych amerykańskich liniach lotniczych, ostrzegając, że „Covid-19 zmienił świat” oraz to, jak będą wyglądały przyszłe perspektywy dla przemysłu lotniczego. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • 89-letni Buffett, znany jako Wyrocznia z Omaha i doceniany za swoje umiejętności inwestycyjne na przestrzeni dziesięcioleci, wskazał, że jego zdaniem rynki akcji nie osiągnęły dna obecnego spadku.
  • Popularny inwestor stracił na akcjach spółek lotniczych około 50 miliardów dolarów
  • Przez wiele lat fundusz Buffetta nie inwestował w spółki sektora lotniczego, to jednak zmieniło się w 2016 roku

Te artykuły również Cię zainteresują
Warren Buffett opuszcza branżę lotniczą po 4 latach ze stratą 50 mld dolarów

Rynki giełdowe na całym świecie są przygotowane na kolejny trudny tydzień, w momencie gdy liczba zarażonych koronawirusem sięga 3,5 miliona osób, a liczba zgonów blisko 250 tys.. Pomimo masowych interwencji banku centralnego i rządu w USA, rynki akcji zostały zachwiane przez ciągłe rozprzestrzenianie się Covid-19, spadek cen ropy i groźby Donalda Trumpa dotyczące możliwości wznowienia wojny handlowej z Chinami.

Przemawiając na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy firmy Berkshire Hathaway Buffett powiedział, że przestaje udzielać wsparcia finansowego niektórym firmom, tak jak nie kupował akcji Goldman Sachs podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, ponieważ nie widział nic “atrakcyjnego”, nawet po niedawnym załamaniu się rynków.

Perspektywy wydają się szczególnie ponure dla branży lotniczej, w którą uderzyło zamknięcie większości jej ruchu, wymuszając masowe zwolnienia, a nawet bankructwa. Linie lotnicze FlyBe w Wielkiej Brytanii przeszły w stan upadłości na początku kryzysu, a Virgin Atlantic poprosiło rząd o pakiet pomocowy. British Airways ogłosiły masowe zwolnienia, podobnie jak Ryanair. Virgin Australia upadła.

Berkshire Hathaway zajmował znaczące stanowiska w głównych amerykańskich liniach lotniczych, w tym 11% udziałów w Delta Air Lines, 10% w American Airlines, 10% w Southwest Airlines i 9% w United Airlines pod koniec 2019 roku, jak wynika z raportu rocznego. Ale z tysiącami samolotów zaparkowanych na lotniskach na całym świecie i brakiem szans na poprawę perspektywy w najbliższej przyszłości, Buffett powiedział, że sprzedał swoje akcje, ponieważ kondycja branży lotniczej szybko się zmieniła.

Podjęliśmy tę decyzję, jeśli chodzi o działalność linii lotniczych. Wyciągnęliśmy z tego biznesu pieniądze nawet ze znaczną stratą – powiedział Buffett. – Nie będziemy finansować firmy, która w przyszłości będzie przejadała pieniądze.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa naftowa: nowy tydzień, stare tematy
Następny artykułCena ropy rośnie, gdy inwestorzy instytucjonalni odwracają się od WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here