Naga MarketsWarren Buffett poleca mniej popularne spółki dywidendowe do kupienia
Warren Buffett, zwany jest często Wyrocznią z Omaha

Cena akcji Berkshire Hathaway – konglomeratu należącego do Warrena Buffetta – mocno odbiła się w tym tygodniu i przebiła indeks szerokiego rynku, po tym jak w zeszłym roku wygenerowała zyski poniżej średniej. Portfel spółki składa się w dużej części z akcji spółek dywidendowych, a wśród nich są takie pozycje jak m.in. Coca-Cola, która jest jedną  z najdłużej inwestowanych spółek przez miliardera czy Moody’s Corporation, w którym Buffett po raz pierwszy ulokował swoje środki już w 2001 roku. Jednak jakie „mniej popularne” spółki rekomenduje również słynny inwestor?

  • Dwie z wymienionych spółek należą do sektora bankowego
  • Miliarder zainwestował również w naftowego giganta
  • Ostatnią spółką jest firma rywalizująca z T-Mobile o sieć 5G

Warren Buffett nie inwestuje tylko w światowych gigantów – oto spółki, które dopiero mają zabłysnąć

The Bank of New York Mellon Corporation

Te artykuły również Cię zainteresują
Berkshire Hathaway na początku tego roku posiadał 72 mln USD udziałów w The Bank of New York Mellon Corporation, co stanowiło 1,14% całego portfela. Akcje Bank of New York Mellon od początku tego roku radziły sobie bardzo dobrze w obliczu nadziei na ożywienie gospodarcze i wprowadzenie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Spółka oferuje przyzwoitą stopę dywidendy w wysokości 2,61% pomimo ogromnego wzrostu cen akcji.

Notowania Bank of New York Mellon, zakres 5l, źródło: Stooq.pl

Bank of New York Mellon Corporation znajdował się w portfelach 47 funduszy hedgingowych na koniec grudnia, w porównaniu do rekordowego poziomu 58. BK odnotował ostatnio spadek aktywności ze strony największych światowych funduszy hedgingowych, jednak zdaniem inwestora spółka może być świetną inwestycją na przyszłość.

Chevron Corporation

Warren Buffett otworzył zupełnie nową pozycję w Chevron Corp w grudniowym kwartale, czyniąc ją od razu dziewiątym co do wielkości pakietem akcji w swoim portfelu. Inwestycja w naftowego giganta wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, w obliczu poprawiających się fundamentów dla cen ropy naftowej. Cena akcji Chevronu wzrosła o imponujące 25% w tym roku. Spółka oczekuje, że w 2021 roku wygeneruje silne przepływy pieniężne i zyski, co oznacza wyższe zyski z dywidendy dla akcjonariuszy. Chevron oferuje obecnie stopę dywidendy w wysokości 4,88%. Dodatkowo koncern utrzymał dywidendę nawet wtedy, gdy cena ropy naftowej spadła do negatywnego terytorium w zeszłym roku.

Notowania Chevron, zakres 5l, źródło: Stooq.pl

Na koniec grudnia Chevron Corporation znajdowała się w portfelach 50 funduszy hedgingowych. Najwyższy poziom w historii dla tej statystyki to 56. Koncern odnotował wzrost zainteresowania funduszy hedgingowych w ostatnich miesiącach.

U.S. Bancorp

W naszym zestawienie nie brakuje akcji kolejnego banku, którym jest U.S. Bancorp. Jego akcje wzrosły o 20% w ujęciu rocznym, głównie dzięki wzrostom w całej branży. Znajduje się on również na liście 10 najlepszych spółek dywidendowych do kupienia według Warrena Buffetta. Bank oferuje kwartalną dywidendę w wysokości 0,42 USD na akcję, dając ponad 3% zysku.

Notowania U.S. Bancorp, zakres 5l, źródło: Stooq.pl

W liście do inwestorów na IV kw. 2020 r. inwestor wspomniał o U.S. Bancorp:

U.S. Bancorp został zraniony przez trudne środowisko stóp procentowych i obawy związane z cyklem kredytowym. Uważam jednak, że banki są wystarczająco silne, aby przetrwać obecną dekoniunkturę w sektorze i pozostają jednymi z najbardziej atrakcyjnych możliwości na rynku, zwłaszcza U.S. Bancorp – napisał Warren Buffett

Verizon Communications

W grudniu ubiegłego roku Warren Buffet otworzył nową pozycję w wypłacającej dywidendę spółce Verizon Communications (więcej o tym w artykule: Warren Buffett stawia na dwa różne konie w tym samym wyścigu). Spółka obecnie najmocniej konkuruje o sieć 5G z T-Mobile i posiada kilka asów w rękawie, które mogę przyczynić się do jej zwycięstwa. Dodatkowo posiada długą historię wzrostu dywidendy, którą oferuje co kwartał. Jest ona wypłacana w wysokości 0,63$ na akcję, co daje ponad 4,3%.

Notowania Verizon, zakres 5l, źródło: Stooq.pl

Mott Capital Management, firma zarządzająca inwestycjami, stwierdziła w liście do inwestorów za IV kwartał, że 5G pomoże akcjom Verizon w odbiciu w nadchodzących dniach. Oto co stwierdził Mott Capital Management:

Verizon zakończył rok ze stosunkowo słabym wynikiem i był ciężką spółką dla holdingów przez ostatnie 6 lat. Jednakże 5G w końcu nadeszło. Jeśli 5G się sprawdzi na świecie to Verizon powinien w końcu się odrodzić. Pozostajemy pełni nadziei – poinformował Mott Capital Management

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | forex waluty w czasie rzeczywistym | mrc kurs | s&p 500 notowania | biomed notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here