Naga MarketsWarren Buffett świętuje w tym roku 89 urodziny. Większość ludzi, którym uda się dożyć tak sędziwego wieku odpoczywa już na emeryturze, ale nie on. Miliarder szuka bowiem kolejnej okazji inwestycyjnej, być może ostatniej tak dużej. Ze spekulacji Bloomberg News wynika, że mogą to być linie lotnicze.

W ostatnim liście do akcjonariusz, Buffett wspomina o przejęciu jakiego zamierza dokonać. Firma Buffetta, Berkshire Hathaway posiada 100 milionów dolarów gotówki, którą może wykorzystać do sfinansowania ‘słoniowej’ transakcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyspieszone bicie serca

Jednak w liście Buffetta próżno szukać więcej szczegółów z uwagi na to, że ten nie znalazł do tej pory odpowiedniej spółki, która spełniałaby jego kryteria. Miliarder jest jednak podekscytowany nadzieją na wielkie przejęcie. Jak pisze, perspektywa zakupu “powoduje, że serce moje i Charliego bije szybciej, że czujemy się młodzi w wieku 88 i 95 lat”. W odniesieniu do Charliego, chodzi o partnera biznesowego Warrena Buffetta, Charliego Mungera).

Ostatnia wielka, czy jak to określa Buffett, “słoniowa” transakcja została sfinalizowana przez holding Berkshire Hathaway w lutym 2016 roku. Wtedy nabyte zostało przedsiębiorstwo Precision Castparts.

Kolejny cel: linie lotnicze?

Jak podaje Bloomberg News, inwestorzy spekulują, że kolejnym celem Warrena Buffeta mogą być linie lotnicze. Branża ta kiedyś nie była lubiana przez tego wybitnego inwestora, jednak w końcu się do niej przekonał.

Obecnie niemal 5 procent portfela kapitałowego Berkshire Hathaway stanowią linie lotnicze. Wśród udziałów wartych 9 mld USD znajdują się takie spółki jak Delta Air Lines Inc. Southwest Airlines Co., United Continental Holdings Inc. oraz American Airlines Group Inc. W przypadku Delty, Berkshire jest największym udziałowcem, a w Southwest Airlines, drugim największym.

Zobacz również: Rynek kryptowalut “łagodnie zwyżkowy”, według indeksu SFOX

Faworytem w spekulacjach pozostają Southwest Airlines, które mogłyby zostać przejęte przez Berkshire Hathaway. Jako, że w Delta Airlines, holding Buffetta posiada największe udziały, tu też jest szansa na dalszą akwizycję.

Poza liniami lotniczymi, Bloomberg wymienia jeszcze inne “spółki-słonie”, które pasują do kryteriów Buffetta. Wśród nich znajdują się m.in.: 3M, Boeing, Caterpillar, Home Depot, Honeywell czy PepsiCo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here