Naga MarketsW miniony weekend, a dokładnie 5-go maja miało miejsce coroczne zebranie akcjonariuszy Berkshire Hathaway, na którym nie mogło zabraknąć Warrena Buffetta. Ponownie zabrał on głos w sprawie kryptowalut i jak można się domyślić z jego wcześniejszych wypowiedzi, nie mówił o nich nic dobrego.

Buffett powtórzył między innymi swoje wcześniejsze ostrzeżenie, iż “to [kryptowaluty] się źle skończy” – donosi Wall Street Journal. “Jeśli kupiłeś złoto w czasach Chrystusa i obliczyłeś stopę składaną, to wychodzi tylko kilka dziesiątych procenta”.

Buffett już wcześniej powiedział, że kupowanie kryptowalut nie jest prawdziwym inwestowaniem, a jedynie spekulacyjnym hazardem, jak donosi CNN. Powiedział także, iż w odróżnieniu od nieruchomości czy akcji spółek, kryptowaluty nie mają żadnej wartości i przyciągają wyłącznie “szarlatanów”.

“Jeśli kupujesz coś takiego jak bitcoin czy inne kryptowaluty, tak naprawdę nie masz niczego, co kiedykolwiek wyprodukowano. Masz tylko nadzieję, że następny koleś zapłaci za to więcej” – oświadczył Buffett

Trutka na szczury do kwadratu

Warren Buffett nie poprzestał wyłącznie na słowach, o który mowa była wyżej i poszedł o krok dalej. Obecna na zebraniu akcjonariuszy Becky Quick z CNBC tweetowała na żywo z tego wydarzenia, gdzie Buffet nazwał bitcoina “trutką na szczury do kwadratu”:

Podobne, a nawet gorsze zdanie o kryptowalutach ma wieloletni zastępca Buffetta, miliarder Charlie Munger. Porównał on bitcoina do ‘łajna’ handlowanego przez ludzi z demencją:

 

Zobacz więcej artykułów o Warrenie Buffett’cie:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here