Naga MarketsWarren Buffett: Nigdy nie będę posiadał żadnej kryptowalutyW wywiadzie opublikowanym niedawno przez CNBC miliarder i inwestor Warren Buffett powtórzył swoje długo podtrzymywane stanowisko mówiące, że kryptowaluty nie mają żadnej wartości wewnętrznej. Dodał, że nigdy nie będzie właścicielem żadnej z nich. Jego zdaniem bitcoin nie służy żadnemu prawdziwemu celowi, dlatego nie stał się częścią mainstreamu finansowego.

Rozmowa koncentrowała się na ostatnim lunchu Buffetta z Justinem Sunem z TRON, który zapłacił w ramach aukcji charytatywnej ponad 4 miliony USD za możliwość zjedzenia posiłku w towarzystwie swojego finansowego guru. Buffett zauważył, że Sun i jego inni goście zachowywali się w czasie spotkania bardzo dobrze, a rozmowa była przepełniona obustronnym szacunkiem.

Warren Buffett rozumie blockchaina

Warto zauważyć, że podczas wywiadu Warren Buffett podał szereg informacji, które pokazują to, że rozumie on technologię blockchain i idee, które stoją za BTC.

Mimo powyższego nadal pozostaje sceptykiem względem kryptowalut. Jego stanowisko prawdopodobnie wynika z faktu, że takie aktywa nie należą do świata tradycyjnych finansów. Innymi słowy, są one zbyt ryzykowne, aby uznać je za wartościowe inwestycje – uważa pewnie Buffett.

To o tyle zaskakujące, że on sam uchodzi za geniusza rynku inwestycji. Od dawna unikał jednak nowych klas aktywów lub wysoce spekulacyjnych programów inwestycyjnych. Fakt, że nie jest teraz zainteresowany kryptowalutami, nie jest zatem zaskakujący. Może to też kwestia różnicy pokoleniowej pomiędzy nim a młodszymi inwestorami.

Bitcoin to trutka na szczury?

Zwolenników kryptowalut drażni chyba jednak coś innego. Nie chodzi o to, że Buffett nie jest zainteresowany BTC, ale o to, że atakuje cyfrowe aktywa. Bitcoina nazwał np. “trutką na szczury do kwadratu”.

Buffett jest jednym z wielu ekspertów finansowych ze starszego pokolenia, którzy postanowili unikać kryptowalut. Cierpko o BTC wypowiadał się np. Jamie Dimon z JPMorgan czy noblista Nouriel Roubini. Ten ostatni przemawiając jesienią 2019 r. na CC Forum zorientowanym na nowych technologiach (blockchain i AI), powiedział, że większość kryptowalut jest dziś niestabilna i nie może przechowywać wartości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here