Naga MarketsWarren Buffett nienawidzi bitcoina. Czy zakup kryptowaluty jest dobrą inwestycją?Warren Buffet z pewnością zna się na inwestowaniu, nie bez przyczyny jest przez wielu uznawany za najlepszego inwestora w historii. Jako prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway z majątkiem przekraczającym wartość 100 miliardów dolarów, można śmiało powiedzieć, że zasłużył na ten tytuł. Gigant inwestowania nie jest jednak fanem bitcoina i innych kryptowalut. Czy ma rację?

Warren Buffet jest sceptycznie nastawiony w stosunku do kryptowalut

Buffett jest zdecydowanym zwolennikiem pomnażania majątku poprzez inwestowanie w akcje. Miliarder nie raz dawał znać, że nie jest fanem kryptowalut, a zwłaszcza bitcoina, czyli obecnie najpopularniejszej cyfrowej monety w obiegu. Zdaniem inwestora jest to inwestycja spekulacyjna, a sam bitcoin może się w pewnym momencie załamać, co sprawia, że przeciętny człowiek powinien się od niego trzymać z daleka.Buffett powiedział nawet, że kryptowaluty nie mają żadnej wartości, ponieważ tak naprawdę niczego nie produkują. Inaczej to wygląda z perspektywy rynku akcji. Firmy stojące za akcjami dostarczają jakiś rodzaj produktu lub usługi, więc łatwo jest zobaczyć, w jaki sposób zarabiają pieniądze. Wartość bitcoina jest jednak trudniejsza do określenia, ponieważ zdaniem Wyroczni z Omaha wiele z tego zależy od szumu i popytu.

Jeśli ktoś zastanawiał się nad zakupem kryptowaluty, warto przynajmniej rozważyć radę miliardera.

Czy inwestorzy powinni trzymać się z dala od bitcoina?

Tylko dlatego, że Warren Buffett nie jest fanem bitcoina, ani innego rodzaju kryptowalut, nie oznacza to, że mogą to być złe inwestycje. Należy wziąć pod uwagę, że inwestor może pochwalić się długą historią swoich sukcesów, ale i porażek, więc kiedy udziela rad można mieć pewność, że pochodzą one z lat jego doświadczenia i zdobytej wiedzy.

Podstawowym problemem, jaki Buffett ma z bitcoinem jest jego spekulacyjny charakter. Nie wiemy, czy będzie on zyskiwał na wartości wraz z upływem czasu, czy przestanie istnieć w przyszłości.

Aby bitcoin mógł ostatecznie stać się opłacalną inwestycją długoterminową, musi stać się coraz bardziej akceptowany jako środek płatności. A jest zbyt wcześnie, aby wiedzieć, czy tak się stanie.

Ponadto, bitcoin i inne kryptowaluty mogą być bardzo zmienne. Co prawda w przypadku akcji również nie mamy tej pewności, jednak przedział ich wahań jest zdecydowanie węższy. Sam bitcoin ma zaledwie 10 lat, więc to również jest powodem by być ostrożnym.

invest

Oczywiście, nie ma reguły mówiącej, że typowy inwestor musi słuchać Warrena Buffetta. Sam inwestor często doradza początkującym inwestorom zakup funduszy indeksowych, które uważa za względnie bezpieczne i zdywersyfikowane, które dają gwarancję zwrotu kapitału wraz z upływem czasu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ten square games akcje notowania | euro cena | kghm kurs akcji | livechat akcje rekomendacje | kursy ropy | brokerzy forex | kurs akcji pekao |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here