Naga MarketsWarren BuffettSnowflake, Inc., założona w 2012 roku w Kalifornii spółka zajmująca się bazami danych w chmurze, która umożliwia analizę olbrzymich ilości danych w czasie rzeczywistym, ujawniła, że prowadzony przez Warrena Buffeta wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway obejmie udziały spółki w ofercie prywatnej.

  • Snowflake zadebiutuje na Wall Street
  • Spółka pozyskała dwóch strategicznych inwestorów

Berkshire Hathaway zainwestuje w Snowflake

Spółka oświadczyła, że dwaj udziałowcy: Salesforce Ventures i Berkshire Hathaway nabędą akcje zwykłe klasy A o wartości 250 mln USD w ofercie prywatnej po cenie równej cenie z pierwszej oferty publicznej.

Spółka Snowflake spodziewa się, że jej akcje podczas pierwszej oferty publicznej (IPO) będą notowane w przedziale cenowym od 75 do 85 dolarów.

– W oparciu o zakładaną cenę pierwszej oferty publicznej w wysokości 80,00 USD za akcję, która stanowi połowę przedziału cenowego przedstawionego na stronie tytułowej niniejszego prospektu, każdy z podmiotów wchodzących w skład Salesforce Ventures i Berkshire Hathaway nabyłby 3 125 000 akcji zwykłych klasy A – wskazano.

Spółka dodała także, iż Berkshire Hathaway zobowiązał się również do nabycia 4 042 043 akcji serii A od jednego z akcjonariuszy spółki w ramach transakcji wtórnej po cenie równej cenie pierwszej oferty publicznej.

W przypadku obu tych transakcji oczekuje się, że Berkshire będzie posiadać ponad 7,16 mln akcji wartych przeszło 573 mln USD (licząc po cenie 80 dolarów za akcje).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNasdaq z najszybszą korektą o 10% w historii. Przed Wall Street słaby wrzesień?
Następny artykułInflacja na Węgrzech przyspiesza. Mocny spadek PKB w Strefie Euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here