Naga MarketsWarren Buffett na zakupach. Dokupuje akcje Bank of America za $800 mln po spadku o 31%Berkshire Hathaway, kierowany przez miliardera Warrena Buffetta, zwiększył swoje udziały w Bank of America, zakupując akcje o wartości ponad 800 milionów dolarów.

  • Holding z Nebraski zakupił 33,9 miliona akcji w BofA o łącznej wartości prawie 813 milionów dolarów.
  • Udziały Berkshire Hathaway w BofA są już warte prawie 24 miliardy dolarów.
  • Spółka Warrena Buffetta przejęła kontrolę nad Dominion Energy.

Warren Buffett wierzy w siłę amerykańskich banków

Rok 2020 przyniósł BofA stratę wartości rynkowej na poziomie 115 milionów dolarów, co jest trzecim największym spadkiem na amerykańskiej giełdzie. Taki wynik amerykańskiego banku inwestycyjnego był jednym z powodów straty wielkości kapitalizacji Berkshire Hathaway, który odnotował spadek o 90 milionów dolarów.

Holding Warrena Buffetta zakupił 33,9 miliona akcji, zwiększając swój udział do ponad 11% (981,7 miliona akcji). Obecnie wszystkie udziały Berkshire Hathaway w BofA są warte około 24 miliardów dolarów.

Zobacz również:  Akcje Tesli w dół najsilniej od 6 tygodni, pomimo dobrych wyników za II kw.

Po przekroczeniu progu posiadania 10% akcji Bank of America, Berkshire Hathaway musiał zostać poddany kontroli przez Rezerwę Federalną. Po pomyślnym zakończeniu procesu, Buffett zwrócił się do FEDu o udzielenie zgody na zwiększenie swoich udziałów w banku, podaje Bloomberg. Według rzecznika Rezerwy Federalnej z Richmond, Berkshire Hathaway otrzymał stosowne pozwolenie 20 kwietnia.

Akcje Bank of America od początku roku są przeceniane o niemal 30%. Źródło: Stooq.pl

W ciągu 10 ostatnich dni akcje Berkshire Hathaway wzrosły o 7,69%

Nic nie może w zasadzie powstrzymać Ameryki. Amerykański cud, amerykańska magia zawsze zwyciężała i zrobi to ponownie. Myślę, że banki zachowały się bardzo dobrze i są w bardzo dobrej formie. Zbudowały wielkie rezerwy i zbudowały swoje własne bilanse. – powiedział klientom Buffett w maju.

Buffett zawarł kilka transakcji w 2020 roku, ale Berkshire Hathaway wciąż ma do dyspozycji ponad 137 miliardów dolarów w gotówce. Firma wydała 10 miliardów dolarów na nabycie większości aktywów Dominion Energy na początku tego miesiąca i jak informuje Ivestopedia od końca kwietnia do początku lipca odkupiła od 5 do 6 miliardów dolarów swoich akcji.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Berkshire Hathaway w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here