Naga MarketsZarządzana przez Warrena Buffeta spółka Berkshire Hathaway zarobiła w minionym roku 42,5 miliarda dolarów. Okazuje się jednak, że nawet Wyrocznia z Omaha, bo tak potocznie nazywany jest właśnie 90-letni miliarder, popełnia błędy. Najbogatszy inwestor na świecie przyznał bowiem w miniony weekend, że wyniki jego wehikułu inwestycyjnego mogły być jeszcze lepsze, gdyby nie jednak “pomyłka”, która kosztowała firmę 11 miliardów dolarów.

Wyrocznia z Omaha przyznaje się do błędu 

Warren Buffett przyznał w corocznym liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway, że jego decyzja o zakupie spółki Precision Castparts w 2016 roku nie była dobra, w efekcie czego wehikuł inwestycyjny musiał odpisać z tego tytułu prawie 11 miliardów dolarów straty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Miliarder określił tą stratę jako “pomyłkę” i wziął całą winę za to na siebie wskazując, że w 2016 roku “popełnił błąd”.

Przypomnijmy, że Berkshire kupiło w 2016 r. firmę produkującą sprzęt lotniczy i kosmiczny za 32 miliardy dolarów.

– Zapłaciłem za firmę zbyt dużo. Nikt mnie w żaden sposób nie wprowadził w błąd – po prostu byłem zbyt optymistyczny, jeśli chodzi o znormalizowany potencjał zysku PCC. Myliłem si w ocenie średniej wysokości przyszłych zysków, a co za tym idzie, myliłem się w moich obliczeniach dotyczących właściwej ceny, jaką należałoby zapłacić za tę firmę – napisał 90-letni Buffett dodając, że jest to duży błąd.

Mimo to, spoglądając na notowania spółki Warrena Buffetta zauważymy, że kurs Berkshire Hathaway znajduje się obecnie na najwyższym poziomie w historii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUWAŻAJ: Oszuści podszywają się pod polskie media kryptowalutowe. Chcą wyłudzić bitcoiny (BTC)!
Następny artykułDolar, funt, frank i euro względem złotego. Kursy walut w tle posiedzenia RPP i NFP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here