Naga MarketsWarren BuffettWall Street we wtorek po powrocie z długiego weekendu handlowało ospale z lekką tendencją spadkową, NASDAQ kończy na ’zero’, S&P500 w dół o 0,3%, nieco słabiej Dow Jones ze spadkiem 0,5%.

W dzisiejszej analizie spojrzymy na spółkę Kroger (#KR) w kategoriach dłuższego horyzontu inwestycyjnego. Nie bez powodu, ponieważ przed długim weekendem fundusz Berkshire Hathaway kojarzony z osobą Warrena Buffetta, ujawnił się jako jeden z dziesięciu największych akcjonariuszy sieci sklepów z 2,4% udziałem i pakietem akcji wartym nieco ponad 0,5 miliarda dolarów. Taka informacja to powód dla którego powinniśmy zwrócić uwagę na Kroger w kategoriach zasilenia swojego portfela inwestycyjnego.

Kroger nie jest ani największą, ani najlepszą siecią sklepów spożywczo-wielobranżowych w Stanach Zjednoczonych. Nie jest także najbardziej innowacyjną – spółka długo wzbraniała się przed wdrażaniem rewolucyjnych zmian w zakresie sprzedaży i rozwoju pionu e-commerce, przez co została w tyle za rywalami. Działa na wysoce konkurencyjnym, niskomarżowym rynku sprzedaży detalicznej. Kurs spółki na co dzień charakteryzuje się niewielką zmiennością, a gwałtowniej reaguje na pojedyncze newsy czy wyniki kwartalne. Biznes firmy po latach marazmu wychodzi na prostą, ostatnie raporty kwartalne wskazują, że sprzedaż powoli rośnie, a implementacja rozwiązań dotyczących składania i odbierania zamówień przynosi efekty.


Szukasz brokera z akcjami i futures bez minimalnego depozytu?
SPRAWDŹ NAS

Akcje Kroger znajdują się w czytelnym trendzie wzrostowym i nie nadają się do krótkoterminowej spekulacji. Weekendowy news nieco podbił kurs, który dziś i w kolejnych sesjach może zarówno wrócić do poziomu 28.00 lub niższego, albo kontynuować wczorajszy wzrost. Nasz pomysł zakłada strategię ‚kup i trzymaj’, a spółkę możemy kupować pakietami. Sygnałem ostrzegawczym może być wyłamanie dołem z trendu wzrostowego. Niemniej jednak mając Warrenna Buffetta za plecami, oceniamy, że Kroger może w dłuższym terminie przynieść inwestorom zyski zarówno z dywidendy, a przede wszystkim wzrostu.

KR W1
KR D1

Kluczowe poziomy oporu to 30.00 oraz 32.50.

W powyższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupiamy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży oraz spółkach notujących wysoki wzrost podparty dużym wolumenem. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy chwilowego odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach lub kontynuacji wzrostów z poprzedniego dnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here