Naga MarketsWarren Buffett kontynuuje skup akcji własnych. Co słychać u „Wyroczni z Omaha"?W sobotę Berkshire Hathaway (BRKB) opublikowało raport za trzeci kwartał 2021 roku, o czym bardziej szczegółowo pisaliśmy we wcześniejszym artykule. Sprzedaż akcji Berkshire wyniosła aż 1,95 mld USD netto, co oznacza dobry wynik w porównaniu do kwoty 1,1 mld USD odnotowanej w drugim kwartale roku. Jednak to co szczególnie rzuca się w oczy, to nieustanny skup akcji własnych Berkshire Hathaway. Jaka jest więc dalsza strategia Wyroczni z Omaha? Czy akcje BRKB osiągną kolejne szczyty?

Warren Buffett zmniejsza zaangażowanie Berkshire Hathaway w rynek akcji

Warren Buffett kontynuuje swoją defensywę wobec rynku akcji i w trzecim kwartale po raz kolejny zmniejsza zaangażowanie Berkshire Hathaway w ten sektor inwestycyjny. W tym samym czasie zasoby gotówki, jej ekwiwalentów i amerykańskich bonów skarbowych w posiadaniu Berkshire Hathaway pobiły kolejny rekord i pod koniec września 2021 roku wynosiły aż 149,2 mld USD. Zmiana stanowi wzrost zarówno z poziomu 144,1 mld USD na koniec II kwartału, jak i 145,4 mld USD odnotowanych w I kwartale mijającego roku.Buffett kontynuował w 2021 roku skup akcji własnych, a w III kwartale Berkshire skupiło akcje BRKB o łącznej wartości 7,6 mld USD. Jeśli porównać sumę ostatnio skupionych aktywów do II kwartału o wartości skupu 6 mld USD oraz 6,6 mld USD w I kwartale, to w strategii inwestora widać pewną prawidłowość. Sumując wydatki, można zauważyć, że od początku roku skup akcji BRKB wyniósł 20,2 mld USD i brakuje tylko niewiele ponad 4 mld USD, aby przebić poziom zeszłorocznego skupu, który opiewał na 24,7 mld USD.

Portfel akcji Buffetta jest nadal bardzo skoncentrowany. W III kwartale 68% jego wartości stanowiły akcje Apple (120,4 mld USD), Bank of America (31,3 mld USD), American Express (18,3 mld USD i Coca-Cola (21,9 mld USD).

Jak przystało na światowej sławy inwestora, jest to duży portfel inwestycyjny, którego wymienione wcześniej akcje, takie jak Apple, American Express i Coca-Cola są komponentami prestiżowego nowojorskiego indeksu Dow Jones.

Zarobki Berkshire

Choć całościowe wyniki wyglądają bardzo dobrze, a Warren Buffett z pewnością może mieć powody do dumy, to w III kwartale zyski Berkshire Hathaway, które obejmują inwestycje i instrumenty pochodne, spadły o ponad 60 proc wobec ubiegłego roku do poziomu 10,34 mld USD.

Z tego samego raportu wynika, że w ujęciu operacyjnym zysk Berkshire wzrósł o 18% do 6,882 mld USD. Wyższe wpływy w działach: kolejowym, użyteczności publicznej i energetycznym zrównoważyły większą stratę na ubezpieczeniach.

Akcje BRKB

Akcje BRKB osiągnęły w tym tygodniu poziom 295,65, co stanowiło nowy rekordowy poziom i przełamało punkt 292,32 trwającej od sześciu miesięcy konsolidacji. Jednak jeszcze tego samego dnia akcje Berkshire spadły do poziomu 288,80, by następnie kontynuować dalsze spadki.

Akcje Berkshire Hathaway
Akcje Berkshire Hathaway

Wskaźnik RSI dla akcji BKRB spadł do ośmiomiesięcznego minimum, a ukazana na wykresie linia RS, (niebieska linia na wykresie), pokazuje gorszą w stosunku do indeksu S&P 500 kondycję akcji BRKB.

Wszystko wskazuje więc na to, że pomimo kilku niedogodności Berkshire radzi sobie całkiem nieźle, a przyszłość Wyroczni z Omaha maluje się w jasnych barwach, w myśl sformułowanej przez Buffetta zasady, według której inwestorzy nie powinni przykładać dużej wagi do kwartalnych zmian w zyskach lub stratach inwestycyjnych.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here