Naga MarketsInwestor i miliarder Chamath Palihapitiya nie zgadza się z prezesem Berkshire Hathaway Warrenem Buffettem na temat bitcoina. Ten drugi oświadczył w tym tygodniu, że kryptowaluty „nie mają wartości”.

„W tym punkcie widzenia całkowicie się myli i jest staroświecki”, powiedział wczoraj na antenie CNBC Palihapitiya.

Warren Buffett a Bitcoin: historia dziwnej relacji

Buffett uważa, że ​​kryptowaluty „nic nie produkują” i temu mają zerową wartość. Do tego parę dni temu dodał, że nigdy nie będzie posiadał czegoś takiego jak bitcoiny. Od dawna krytykuje cyfrowe waluty i opisał je już jako „trutkę na szczury do kwadratu”, „miraż” i „nieprawdziwą walutę”.

Inna sprawa, że ponoć Buffett otrzymał tokeny Tron i bitcoiny od samego Justina Suna, CEO TRON, w czasie ich wspólnego lunchu w styczniu br. Darczyńca przyznał jednak, że chociaż Buffett „jest właścicielem” kryptowalut, nie powinno nazywać się go inwestorem na tym rynku.

Mimo faktu, że Palihapitiya nie zgadza się z Buffettem co do kryptowalut, inwestor z Doliny Krzemowej powiedział, że nadal bardzo szanuje Buffetta.

„Myślę, że jest wyjątkową osobą. Nauczyłem się od niego bardzo dużo, zarówno [obserwując go] z daleka, jak i przy okazji kilku interakcji, które z nim miałem”

– powiedział Palihapitiya.

1 proc. majątku w bitcoinach

On sam od dawna wspiera rynek cyfrowych monet. Uważa, że „każdy powinien mieć 1 proc. swoich aktywów w bitcoinach”.

Nie mówię, że kiedy się obudzisz i zobaczysz tą całą panikę związaną z koronawirusem, a Dow Jones traci, powinieneś kupować bitcoiny. To jest idiotyczna strategia – powiedział Palihapitiya – Myślę, że rozsądną strategią jest stwierdzenie, że 1 proc. mojej wartości netto powinien być ulokowany w czymś całkowicie niezwiązanym ze światem i jego działaniem. Przez pewien czas po cichu zdobywasz pozycję, a potem już nigdy na nią nie patrzysz i masz nadzieję, że to ubezpieczenie pod materacem nigdy nie będzie ci potrzebne. Ale jeśli tak, to wtedy cię ochroni – dodał sugerując, że kryptowaluty zyskają, gdy pojawią się problemy z tradycyjnym systemem finansowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here