Naga MarketsWarren BuffettNajznakomitsi inwestorzy tego świata prześcigają się w dokładniejszych, bardziej skrupulatnych i rokujących analizach wszystkiego, na co można powierzyć swoje pieniądze. Cel jest zawsze ten sam: wyłonić walor, który wygeneruje największą stopę zwrotu na przestrzeni kolejnych lat. Co na to legendarny inwestor, nazywany wyrocznią z Omaha? Jest inwestycja przebijająca wszystkie inne: Ty sam.

  • Po raz kolejny sięgamy po rady legendy rynku akcyjnego
  • Warren Buffett powiedział w 2009 roku bardzo istotną rzecz
  • W ten sposób dał radę kolejnym pokoleniom inwestorów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Inwestowanie w czasach wysokiej inflacji: co jest najlepszą inwestycją?

Surowce, towary, indeksy czy może pakiety najbardziej liczących się spółek będą najlepszym typem w trudnych czasach, kiedy inflacja zjada dużą część zysków a dalsze plany stymulacji gospodarczej stoją pod znakiem zapytania? To pytanie zadaje sobie z pewnością nie tylko Wall Street, ale i cały świat inwestycyjny. Odpowiedź nie będzie łatwa, ale z pewnością – z perspektywy czasu – oczywista.Taką debatę podjął sam Warren Buffett, który pytany co jest teraz według niego najlepszą inwestycją stwierdził: Ty sam. Na spotkaniu akcjonariuszy w 2009 roku legenda rynku akcyjnego zauważyła, że pierwszą najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby uchronić się przed inflacją, jest inwestowanie w siebie i swoje umiejętności: “Jeśli jesteś najlepszym nauczycielem, jeśli jesteś najlepszym chirurgiem, jeśli jesteś najlepszym prawnikiem, dostaniesz swoją część narodowego tortu gospodarczego niezależnie od wartości waluty” – powiedział.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Zainwestuj w swoje umiejętności komunikacyjne, przywódcze i relacje zawodowe – twierdzi inwestor. “Jeśli nie potrafisz się komunikować, to tak jakbyś mrugał do dziewczyny w ciemności – nic z tego nie wyjdzie. Możesz mieć całą wiedzę tego świata, ale musisz być w stanie ją przekazać.” – dodaje.

Po tym dopiero – jak twierdzi Buffett jest druga najlepsza inwestycja: “drugą najlepszą ochroną jest wspaniały biznes“, co oznacza firmę, w której na produkty jest popyt, nawet jeśli firma musi podnieść ceny. Wielu inwestorów, zwłaszcza początkujących zawsze głowi się nad najbardziej rokującym walorem czy biznesem podczas gdy sami są najlepszą inwestycją, kiedy wszystko inne wydaje się być zbyt trudne lub ryzykowne.

Warren Buffett kilka lat później, podczas kolejnego spotkania akcjonariuszy w 2015 roku, zauważył, że: “Najlepsze biznesy podczas inflacji to biznesy, które kupujesz raz i nie musisz potem ciągle dokonywać inwestycji kapitałowych“, podczas gdy powinieneś unikać “każdego biznesu z dużymi inwestycjami kapitałowymi“. Podkreśla on w ten sposób, że w czasie inflacji dobre są nieruchomości, które można kupić raz, a potem także zyskać na wzroście ich wartości; natomiast firmy takie jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i kolejowe określa jako niezbyt dobre inwestycje w czasie inflacji.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here